Do czego służy nadajnik optyczny?

Dalsze informacje o nadajniku optycznym

Z uwagi na fakt, że niemal wszyscy używamy instalacji telekomunikacyjnych, muszą one obecnie być naprawdę niezawodne. Nie powinno więc dziwić, iż elementy wykorzystywane przez ekipy telekomunikacyjne są wysokiej jakości – wyłącznie tak możliwe jest wykonanie absolutnie bezawaryjnej sieci. Najważniejszymi częściami są oczywiście kable, ale – jak łatwo się domyślić – bez pozostałych części prawidłowe funkcjonowanie sieci nie jest osiągalne. Innymi ważnymi elementami instalacji RTV są między innymi nadajniki optyczne, bo generują wiązki światła transmitowane potem za pośrednictwem światłowodów.

Nadajniki optyczne – dlaczego ważne?

Jak przed momentem nadmieniliśmy, nadajnik optyczny to kluczowy element każdej instalacji optycznej. Jest on trzecim elementem konstrukcji po nadawcy danych i koderze. Zakodowane dane są tak transmitowane kablami, zaś potem transformowane przez detektor, by trafić do końcowego odbiorcy. Nadajnik optyczny emituje światło, które wyróżnia się niewielkim zniekształceniem danych i solidnością – z tego względu niemal absolutnie wyparł już starsze technologie.

Nadajnik optyczny – u kogo nabyć?

Żeby instalacja była efektywna i bezpieczna, do jej wykonania trzeba zastosować wyłącznie części najwyższej jakości. Nadajnik optyczny ze względu na ważną rolę musi działać we wszystkich sytuacjach – dlatego o tym, od kogo go nabyć należy wiedzieć jeszcze w czasie planowania instalacji. Firmom parającym się profesjonalnym montażem sieci rekomenduje się wybór jedynie sprawdzonych dostawców, a jeszcze lepszym wyjściem będzie kupno nadajników optycznych od producenta, którzy sprzedawane przez siebie nadajniki obejmują gwarancją, a w przypadku komplikacji podczas montażu – są w stanie zapewnić specjalistyczną pomoc podmiotom z całej Polski.

Nasze dane kontaktowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]