tabliczki na drzwi, tabliczki informacyjne

Postaw na bezpieczeństwo – tabliczki informacyjne.

Tabliczki informacyjne pełnią wyjątkowo ważną funkcję w przestrzeni miejskiej oraz w nieruchomościach. Z reguły możemy nie doceniać ich roli, ale dzięki nim przestrzeń jest pełna ładu i harmonii, wzrasta także nasze bezpieczeństwo. Przekonajmy się w takim razie w jakich miejscach można spotkać tabliczki informacyjne oraz jakie spełniają role.

Tabliczki informacyjne – oznaczają zakłady pracy i szkoły

Najpopularniejsze tabliczki informacyjne to szczególnie te, które ulokowano na budynkach, takich jak bloki, zakłady pracy, urzędy, biura. Przyczyniają się do tego, że błyskawicznie wyszukamy np. przedszkole. Warto jednak pamiętać, że tabliczki informacyjne nie są zlokalizowane wyłącznie na elewacjach budynków, gdyż bardzo często można je także zauważyć w środku. To bardzo duża podgrupa tabliczek, które z reguły pełnią funkcję ochronną, ale również stricte komunikacyjną. Takie tabliczki ułatwiają znalezienie odpowiedniego pokoju lub pracownika w dużych kompleksach budynków – w urzędach w przedsionku wiszą tabliczki z nazwami departamentów. Dzięki temu bez problemu znajdziemy przykładowo referat nieruchomości czy wydział paszportowy. Podobnie ważne są tabliczki informacyjne z nazwiskami pracowników, które umieszczane są przy wejściu do pokoju. Co ciekawe tabliczki te mogą mieć zmienianą treść.

Tabliczki informacyjne – wyodrębniają tzw. palarnie

Tabliczki informacyjne są wszakże wymagane przez odpowiednie przepisy, nie zapominajmy więc o aspekcie bezpieczeństwa. Informują gdzie są drzwi bezpieczeństwa, wyznaczają tzw. palarnie, mówią o regułach korzystania z wind podczas pożaru. Za brak tabliczek informacyjnych grozi kara, funkcjonują też fachowcy ds. BHP, którzy są odpowiedzialni za ich montowanie. Tabliczki informacyjne wytwarzane są z trwałych komponentów (np. aluminium), niektóre rodzaje posiadają właściwości fluorescencyjne i można je szybko zamontować.

Nasze dane kontaktowe:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]