biżuteria z topazami, kolczyki z topazami, topazy

Biżuteria z topazami – co wybrać?

Topaz jest jednym z najtwardszych minerałów na Ziemi, dzięki czemu jest wykorzystywany do produkcji tarczy szlifierskich. Oprócz tego jest również jednym z najpiękniejszych kamieni, zaś jego zalety od lat są cenione przez złotników oraz ich klientów. Może przybierać rozmaite kolory – od białego, przez czerwień, aż po nasycony fiolet. Jest cennym kamieniem – wydobywa się go wyłącznie w Ameryce Południowej, na Syberii, w Afryce oraz Europie Wschodniej. Przez jubilerów jest najczęściej obrabiany szlifem fasetkowym, co nadaje mu niezwykłych wartości estetycznych.

Rodzaje biżuterii z topazami

Barwa topazu jest powodem, dla którego jest on wykorzystywany w szczególności do produkcji biżuterii srebrnej – świetnie komponuje się z tym kruszcem. Należy przy tym zaznaczyć, że w sklepach znajdziemy nie tylko wykonaną ze srebra biżuterię z topazami – dostępne są również wersje wyprodukowane ze złota. Biżuteria z topazami to najczęściej pierścionki oraz wisiorki, jednak jubilerzy wytwarzają też inne produkty. Komplet złotych kolczyków z topazami to niekiedy wydatek około 1000 PLN, zaś za srebrne zapłacimy czasem sześć razy niższą sumę.

Gdzie kupić biżuterię z topazami?

Ze względu na ich wygląd, biżuteria z topazami jest naprawdę popularna. Chcąc wybrać modele szczególnie odpowiadające naszym gustom dobrze zatem wybrać się do kilku salonów – a to pochłania sporo czasu. By tego się ustrzec, warto zdecydować się na kupno online. Jest to rozwiązanie dużo prostsze, a poza tym wchodząc do sieci mamy szansę również trafić na kolczyki i wisiorki w atrakcyjnych cenach.