Kolczyki srebrne

Kolczyki srebrne serduszka. Więcej na www.bizutik.pl/kolczyki

Kolczyki to najbardziej popularny i najchętniej noszony (nie tylko przez kobiety) dodatek. Swoją popularność zawdzięczają prawdopodobnie dużej różnorodności wzorów, materiałów i sposobów noszenia. Kolczyki są noszone od zawsze i trudno sobie obecnie bez nich wyobrazić garderobę współczesnej kobiety. Najpopularniejsze są prawdopodobnie kolczyki srebrne, nieuczulające, naturalne i zawsze piękne.

Z jakiego srebra tworzy się kolczyki

Najczęściej spotkać możemy tradycyjny sposób wykończenia metalu, czyli srebro o próbie 925 wypolerowane na wysoki połysk o charakterystycznej jasnej barwie. Bardzo eleganckie jest także rodowane srebro pokryte cieniutką warstewką tlenku z rodziny platynatów, który nadaje biżuterii barwę białego złota i przy okazji chroni metal przed oksydacją.
W nowoczesnej biżuterii bardzo popularne jest także srebro szczotkowane o interesującej matowej powierzchni oraz srebro oksydowane w kolorze grafitu.

Rodzaje zapięć spotykanych w kolczykach

Wybór zapiecia pozostawia się indywidualnym upodobaniom osoby, która będzie nosić kolczyki. Na rynku dostępne są dwie grupy zapięć – bigle i sztyfty, które występują w różnych odmianach, np. bigle angielskie, bigle otwarte, sztyfty tradycyjne, sztyfty z klipsem itp. Mnogość rodzajów zapięć pozwala tak dobrać kolczyki, aby idealnie pasowały i wygodnie się nosiły.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]