Najważniejsze informacje o kolczykach

Szukasz kolczyków? Wejdź na https://www.bizutik.pl/kolczyki

Wybierając kolczyki trzeba zwrócić uwagę nie tylko na ich design, surowiec, z którego są wytworzone, i kształt, ale również na zapięcie. Poniżej przedstawiamy krótki wykaz często spotykanych zapięć do kolczyków:

Kolczyki bigle

Bigiel to klasyczne i najszerzej wykorzystywane zapięcie tego rodzaju biżuterii. Jest trwałe i nie nie ma potrzeby używania dodatkowo zatyczek, jak m.in. w zapięciu na sztyft. Takie zapięcie daje ogromną wygodę noszenia i często jest używane w biżuterii art deco. Felerem bigla jest jego duży rozmiar.

Kolczyki bigle angielskie

Tak samo rozpowszechniony jak tradycyjny bigiel, lecz prościej go założyć, z powodu odchylanej klapce z tyłu. Często stosuje się je przy cenniejszych modelach biżuterii.

Kolczyki klips

Najlepsze rozwiązanie dla tych, którzy nie zdecydowali się na przekłucie uszu. W dzisiejszych czasach stosunkowo rzadko stosowane.

Kolczyki rybka

Wygodne w noszeniu w ciepłe dni, kiedy nie ubieramy czapek, odzieży z postawnym kołnierzem czy szalików.

Kolczyki z zapięciem angielskim

Używane w malutkich, głównie złotych kolczykach. Łatwo się je zapina i nie potrzebują zabezpieczającej zatyczki. Takie kolczyki używane są najchętniej w biżuterii dla dzieci.

Kolczyki sztyft

Najpopularniejsze zapięcie. Ma niewielką szansę odpięcia się, a końcówki na zapięcie są łatwe do zakupienia. To takie kolczyki panie nabywają najczęściej. Wspaniale sprawdza się w przypadku cyrkonii oraz małych kulek.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]