Srebrne kolczyki – jak wybierać i pielęgnować

Szukasz kolczyków? Koniecznie odwiedź tę stronę

Srebrne kolczyki to niewątpliwie jedne z najchętniej wybieranych przez Polki elementów. Sprawdzają się na każdą sytuację – wyjątkowo wzniosłą i w luźniejszym klimacie. Przekonajmy się co powoduje, że są tak rozchwytywane i w jakich sklepach można je znaleźć.

Srebrne kolczyki – na które się zdecydować

Srebrne kolczyki występują w zróżnicowanych fasonach. Najbardziej modne są lekkie wkręty, które pasują od święta i na co dzień, są skromne, a jednocześnie szykowne. Równie często wybierane są długie akcesoria, które pięknie podkreślają szyję. Mogą być okraszone kosztownymi kamieniami albo zupełnie proste. Dodatki zrobione ze srebra nie podrażniają skóry, co często dzieje się w przypadku błyskotek z metali nieszlachetnych. Kupując kolczyki zwróćmy uwagę na próbę oraz technologię ich wykończenia – najbardziej gustowne wyprodukowano techniką matowienia.

Zadbaj o swoje srebrne kolczyki

Srebrne kolczyki trzeba umiejętnie czyścić i systematycznie eliminować wszystkie zanieczyszczenia, żeby stale wyglądały doskonale. Powinno się wycierać je co jakiś czas miękką ściereczką wyprodukowaną z miłego w dotyku materiału, stosować specjalne preparaty pielęgnujące, a przeznaczone na wyjątkowe okazje kolczyki trzymać w szczelnych szkatułkach. Nie polecamy natomiast przestarzałych sposobów pielęgnacji, takich jak szczoteczka do zębów czy ocet. Tego typu substancje mocno niszczą elastyczną powłokę metalu szlachetnego.

Gdzie kupić srebrne kolczyki?

Szeroki wybór ozdób jest niewątpliwie w sklepach internetowych, które gwarantują ekspresowe doręczenie i rozmaite obniżki cen. Poza tym zakupy w internecie to niezwykła wygoda, którą z całą pewnością docenią w szczególności zapracowane kobiety.