Ale jak wybrać dobrego stomatologa?

Dowiedz się więcej o ofercie gabinetu stomatologicznego w Krakowie na https://tinyurl.com/2ka9cbck.

Ból zęba to wyjątkowo uciążliwe odczucie. Z tego też powodu dentysta jest na ogół jedynym lekarzem specjalistą, którego większa część osób odwiedza cyklicznie co sześć miesięcy. Ale jak wybrać dobry gabinet dentystyczny?

Dobry dentysta – bogaty wachlarz usług i bliskie położenie

Mieszkańcy miast i liczebniejszych miejscowości bez trudu znajdą w okolicy jakąś klinikę stomatologiczną, gdyż jest to jedna z najbardziej rozpowszechnionych usług medycznych oferujących prywatne leczenie oraz profilaktykę. Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze specjalisty, któremu zdecydujemy się powierzyć opiekę nad naszymi zębami? Dobrze, gdy gabinet stomatologiczny zlokalizowany jest w pobliżu miejsca zamieszkania pacjenta, aby w razie nagłego przypadku (ukruszenia zęba, przenikliwego bólu albo wypadnięcia plomby) nie marnować czasu na dojazd do kliniki. Terminy przyjmowania pacjentów również są znaczące – jeśli gabinet jest otwarty minimum do godz. 20:00, pacjent bez trudu umówi się na konsultacje bez konieczności wykorzystania urlopu w pracy. Trzeba dodatkowo zwrócić uwagę na zróżnicowanie oferty gabinetu stomatologicznego i specjalizacji, którymi szczycą się jego dentyści. Im bogatsza oferta, tym większe prawdopodobieństwo, iż niezależnie od od złożoności problemu z jakim chory przyjdzie do kliniki, będzie on wszechstronnie zaopiekowany bez konieczności odsyłania go do innych placówek. Nie bagatelizujmy także opinii byłych pacjentów danego dentysty – jeśli są one pozytywne w kwestii oferowanych przez specjalistę usług, śmiało można zapisać się na wizytę.

Dentysta powinien podążać za duchem innowacji

Medycyna to prężnie rozwijająca się branża nauki, a więc i dentyści muszą podążać za duchem postępu. Wybierzcie zatem taki gabinet stomatologiczny, którego zespół cały czas się szkoli, aby pozostawać na bieżąco z nowoczesnymi technikami. Lecz sama wiedza nie wystarcza – za nią musi iść także wykorzystanie przez dentystę najnowocześniejszych komponentów, urządzeń i instrumentów. W trzecim dziesięcioleciu XXI w. kolejnym znaczącym aspektem konsultacji u stomatologa staje się też kwestia bezpieczeństwa i higieny, dlatego przed wizytą w gabinecie stomatologicznym należy sprawdzić czy egzekwuje on rygorystyczne zasady dezynfekcji, które chronią w równym stopniu kadrę medyczną, jak i pacjenta.

Nasze dane kontaktowe:
DentoCentrum
ul. Krowoderskich Zuchów 22
31-272 Kraków

Mob.: +48 600 347 147
E-mail: [email protected]