Aparat do terapii ultradźwiękowej – na stany zapalne i ból

Zamów aparat do terapii ultradźwiękowej na www.bardomed.pl/17-aparaty-do-ultradzwiekow

Ultradźwięki o częstotliwości od 1 do 3 MHz są coraz częściej stosowane przez fizjoterapeutów. Nie ulega wątpliwości, że nie dzieje się tak bez przyczyny, bowiem właściwie aplikowane ultradźwięki bardzo korzystnie oddziałują na ludzkie zdrowie. Stosuje się je do masażu tkanki mięśniowej, a wytwarzana za ich pomocą wysoka temperatura działa kojąco na tkankę nerwową. Dlatego też masaż ultradźwiękami może być stosowany do usprawnienia przepływu limfy, zmniejszania napięcia mięśniowego oraz łagodzenia bólu. Wszystko to możliwe jest jednak jedynie przy użyciu właściwego aparatu ultradźwiękowego.

Aparat do terapii ultradźwiękowej – jak działa?

Jak już wspomnieliśmy, aparaty do ultradźwięków generują dźwięki o stosownej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, stosowana od blisko stu lat, bazuje na dwóch rodzajach efektów: atermicznych i termicznych. Te pierwsze mają korzystne oddziaływanie na przepływ płynów ustrojowych – zwłaszcza limfy. Tymczasem efekty termiczne polegają głównie na nagrzaniu tkanek najbogatszych w kolagen – wiązadeł, blizn, stawów oraz ścięgien i stosuje się je podczas przygotowania organizmu do sporego wysiłku bądź przy leczeniu różnego typu stanów zapalnych.

Aparaty do ultradźwięków – przenośne lub stacjonarne?

Funkcjonują dwa rodzaje aparatów do ultradźwięków – przenośne oraz stacjonarne. Mobilny aparat terapii ultradźwiękowej będzie opcją najlepszą dla fizjoterapeutów dojeżdżających do pacjentów bądź podejmujących ich w kilku placówkach. Jeżeli natomiast fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, gdzie przyjmuje znaczną ilość pacjentów – przede wszystkim w ramach umowy z NFZ – najlepszym zakupem będzie bardziej funkcjonalny i wydajniejszy stacjonarny aparat do ultradźwięków.

Nasze dane kontaktowe:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]