magnetoterapia urządzenia, aparat do magnetoterapii

Aparaty do magnetoterapii – szybsza regeneracja tkanek i ulga w bólu

Magnetoterapia jest działem fizykoterapii skupiającym się na oddziaływaniu pola magnetycznego o stosunkowo niskiej częstotliwości, która nie przekracza 100 megaherców oraz indukcji w zakresie 0,1-10 mT. Magnetoterapii przypisuje się przeróżne działanie, jednak wielu jej cech nie udało się dotąd potwierdzić w testach klinicznych. Całkowitą pewność co do skuteczności magnetoterapii mamy natomiast, jeśli chodzi o działanie przeciwbólowe oraz przyspieszenie odnowy tkanek podczas zabiegów ortopedycznych, takich jak wstawienie endoprotezy czy artroskopia. Ponadto magnetoterapia zmniejsza również obrzęki, poprawia krążenie, pomaga w stanach zapalnych i redukuje ilość wolnych rodników.

Działanie urządzeń do magnetoterapii

Aparaty do magnetoterapii emitują pole magnetyczne o danej częstotliwości i indukcji, które w następnej kolejności jest transmitowane za pomocą specjalnego przewodu do aplikatora przykładanego bezpośrednio do leczonych części ciała pacjenta. Najnowocześniejsze aparaty do magnetoterapii umożliwiają użycie dwóch aplikatorów równocześnie, co pozwala przeprowadzić więcej zabiegów i znacznie usprawnia działanie placówek medycznych.

Aparaty do magnetoterapii – zastosowanie

Aparaty do magnetoterapii to znaczący element ekwipunku gabinetów fizykoterapeutycznych i rehabilitacyjnych. Ze względu na spore gabaryty i wagę sięgającą nawet kilku kilogramów, zazwyczaj jest to sprzęt stacjonarny o ograniczonym zastosowaniu przez terapeutów świadczących usługi z dojazdem. Należy jednak zaznaczyć, iż na rynku znajdziemy także modele mobilne, znakomicie sprawdzające się w pracy z chorymi w miejscu ich zamieszkania. Urządzenia te mają aplikatory w postaci pasów lub dysków.

Nasze dane kontaktowe:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]