Nie wszystkie choroby jamy ustnej można zlikwidować tradycyjnymi sposobami. Jeśli są one niewystarczające, jedynym wyjściem jest zazwyczaj któraś z metod chirurgicznych. Zajmuje się nimi chirurg stomatolog, do którego warto udać się na przykład w razie dużych uszkodzeń uzębienia, konieczności umieszczenia implantów lub koron, uszkodzeń kości i chorób tkanek miękkich, takich jak różnego typu narośle lub guzy. Jakie techniki są jednak stosowane podczas kuracji pod okiem chirurga stomatologa? I, co najistotniejsze, do jakiego specjalisty udać się, aby leczenie było były bezbolesne, a nie przytrafiły się nam niemiłe niespodzianki?
Jak leczy chirurg stomatolog?
Niewątpliwie najczęściej przeprowadzanym w gabinetach chirurgów stomatologów zabiegiem okazują się usunięcia zębów – również tych bardzo zniszczonych, wymagających otwarcia tkanek i dłutowania. W razie sporych uszkodzeń czy chorych po złamaniach potrzebne okazuje się czasem odbudowanie kości – to także jest domeną chirurga stomatologa. Ten lekarz zajmuje się także terapią wszelkich zmian w miękkich tkankach jamy ustnej – między innymi nadmienionych przed chwilą guzów czy narośli – a także regeneracją zmienionych chorobowo tkanek.
Chirurg stomatolog – jak wybrać lekarza?
Jak nietrudno stwierdzić, znalezienie złego chirurga stomatologa może być przyczyną sporych trudności. Dobrze więc powiedzieć kilka zdań o tym, czym wyróżnia się właściwy chirurg stomatolog i czym sugerować się przy poszukiwaniach lekarza. Najważniejsze będzie niewątpliwie to, by wykorzystywał on wyłącznie nowoczesne urządzenia oraz, co najistotniejsze, leki przeciwbólowe. Dużą wagę ma też atmosfera w poradni oraz podejście dentysty do chorych – wiele powiedzą nam na ten temat opinie wcześniejszych pacjentów, a te wyszukamy na przykład w internecie lub wśród przyjaciół.