Implanty zębów – co należy o nich wiedzieć?

Niegdyś osoby, które z różnych powodów ”zgubiły” uzębienie, zmuszone były do tego, by używać sztucznych szczęk. Nie było to jednak dobre wyjście, bo protezy potrzebują czasochłonnej pielęgnacji, a ich zakładanie nie jest bardzo komfortowe. Z tego względu tak dużym uznaniem cieszą się implanty, które są znacznie bardziej komfortowe, ale także wykazują sporo innych atutów. Implantologia wszak umożliwia wypracowanie trwałych rezultatów, zmniejszając do zera ryzyko wypadnięcia implantu. Dobrze więc napisać parę zdań o tym, jak wygląda zabieg wykonania implantów zębowych, które typy są stosowane przez stomatologów implantologów oraz jak znaleźć specjalistę, który wszczepi dla nas implanty zębowe.

Implantologia – jak wygląda zabieg?

Dziś implantologia wykorzystuje dwa typy implantów – najpopularniejsze o długości 1 cm i trochę krótsze, czyli 6 mm. Implant wykonany z odpowiedniego stopu tytanu jest wkręcany w dziąśle chorego, a układ immunologiczny pacjenta nie odczytuje go jako czynnika chorobotwórczego. Nanotechnologia zaś pozwala na znaczące zmniejszenie okresu gojenia – chory nie odczuwa jakichkolwiek bólów nawet po trzech miesiącach. Do tej pory musi stosować zimne okłady, a od razu po zabiegu – wystrzegać się napojów wyskokowych, tytoniu i bardzo ciepłych potraw. Ważne jest również stosowanie specjalnych preparatów, które likwidują ból i obrzęk.

Implanty zębów – jak znaleźć dentystę

Implantologia ma spory wpływ na jakość codziennego funkcjonowania pacjentów – z tego powodu bardzo istotne jest to, by znaleźć odpowiedniego lekarza. Jak jednak ustrzec się przykrych niespodzianek oraz trudności ze zdrowiem? Dobrze zrobimy zlecając wykonanie implantów zębowych dentyście z dużym doświadczeniem i korzystnymi recenzjami od wcześniejszych pacjentów. Jak je znaleźć? W szczególności w sieci. Po wpisaniu w Google nazwy gabinetu stomatologicznego z pewnością znajdziemy ważne informacje.