voigt medica, korekcja wzroku, operacja wzroku kraków

Korygowanie wad wzroku – nowoczesne metody leczenia

Zdrowe oczy to gwarancja pełnego komfortu życia. Klinika okulistyczna pomaga wyeliminować uciążliwe i nierzadko groźne dla zdrowia choroby oczu. Kto powinien zgłosić się na operację wzroku?

Korekcja wad wzroku – zabieg nieinwazyjny i bezpieczny

Do niedawna korekta wzroku ograniczała się do dobierania soczewek kontaktowych bądź okularów. Od kilkunastu lat dostępne są jednak nowoczesne metody korekty umożliwiające leczenie dalekowzroczności, astygmatyzmu, jaskry, jak również wielu pozostałych schorzeń. Szczególnie rozpowszechniona jest laserowa operacja wzroku, która cechuje się dużą efektywnością. Laserowa korekta wzroku jest zabiegiem bezpiecznym i nieinwazyjnym, a pacjent szybko powraca do zwykłych zajęć. Korygowanie wad wzroku jest możliwe w centrum oka, gdzie zatrudniony jest wykwalifikowany personel, specjalizujący się w innowacyjnych metodach leczenia. Wykwalifikowany optometrysta postawi diagnozę, dopasuje odpowiednią technikę leczenia oraz skoryguje wadę wzroku. Specjaliści pracujący w klinice okulistycznej dysponują najnowocześniejszymi aparatami diagnostycznymi, dzięki czemu są w stanie zidentyfikować nawet rzadkie choroby oczu.

Z jakimi chorobami można zgłosić się do kliniki okulistycznej?

Kliniki okulistyczne zajmują się również terapią innych schorzeń, takich jak np. stożek rogówki. Najnowsze metody jego korekcji polegają m.in. na wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych czy formowaniu rogówki z wykorzystaniem metody Topoguided. Prócz tego okuliści dokonują pomiaru ciśnienia oka, które jest procedurą konieczną w diagnozowaniu jaskry, zapalenia gałki ocznej oraz innych groźnych schorzeń. W klinice okulistycznej tworzy się też mapy rogówki – jest to niezbędne przed operacją katarakty lub innymi zabiegami laserowymi. Korygowanie wad wzroku to rzecz jasna nie wszystko – lekarze okuliści radzą sobie też z innymi kwestiami, takimi jak ciałami obcymi w oku lub usuwaniem kaszaków.

Nasze dane kontaktowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]