Kwas askorbinowy to niesamowicie cenny mikroelement, który leczy infekcje i wzmacnia układ immunologiczny. Stosowany jest przede wszystkim w czasie zwiększonej zapadalności na przeziębienia. Od kilkudziesięciu lat posiada jednak szersze zastosowanie – przy bardzo poważnych chorobach. Zweryfikujmy więc czym są dożylne wlewy witaminy C i kiedy się je praktykuje.
Dożylne wlewy witaminy C – na miażdżycę
Witamina C jest elementem niezbędnym do życia człowieka. Sami nie jesteśmy w stanie jej wytworzyć, dlatego musimy przyjmować ją w formie tabletek lub naturalnej (np. z jedzenia). Współczesna medycyna od lat bada wpływ witaminy C na usuwanie niebezpiecznych chorób – kleszczowego zapalenia mózgu, niewydolności serca, jak również mnóstwa innych. Medycyna bada szczególnie działanie kwasu askorbinowego na unicestwienie komórek kancerogennych – niektóre badania starają się udowodnić, że włączenie wlewów witaminy C może zapewnić dużo lepsze rezultaty leczenia. Dożylne wlewy witaminy C polegają na dostarczaniu sporych dawek tej substancji do ustroju. Wlewy rozpoczynają się od 10 tysięcy mg, jest to więc niezwykle silne stężenie, które może pomóc pokonać szereg groźnych chorób.
Dożylne wlewy witaminy C – słuchaj zaleceń specjalisty
Technika aplikowania witaminy C, czyli wlew bezpośrednio do żył, zmniejsza możliwość powstania efektów niepożądanych, które mogłyby wystąpić w przypadku tradycyjnych metod (np. tabletek). Dzięki temu miażdżyca może się cofnąć, a układ immunologiczny zostanie wzmocniony, a więc wyniki mogą być znakomite. To doktor decyduje o przebiegu leczenia i ustala dawkę, ale żeby dostrzec ostateczne rezultaty, terapia musi trwać około kilku tygodni.