Presbiopia – można ją wyleczyć

Wszystko, czego trzeba dowiedzieć się o leczeniu presbiopii, uzyskasz na https://voigtklinikaoka.pl/uslugi/leczenie-starczowzrocznosci/.

Starczowzroczność, inaczej presbiopia, to jeden z samoistnych procesów wynikających ze starości. Jej objawem jest pogarszanie się widzenia w bliży, co praktycznie ogranicza możliwość czytania książek, użycia laptopa czy smartfona, rozwiązywania krzyżówek oraz podejmowania wielu prostych aktywności. Presbiopia jest konsekwencją zaburzenia zdolności akomodacji oka bądź jej kompletnej utraty. Sposobem na poradzenie sobie z tą dolegliwością może być przepisanie okularów, jednakże rodzi to pewne komplikacje. Szkła do bliży zakłócają widzenie dali, okulary dwuogniskowe najczęściej nie są wygodne, zaś modele progresywne bywają z reguły drogie. Idealnym wyjściem może być wobec tego zlikwidowanie starczowzroczności podczas zabiegu.

Korekcja starczowzroczności. Z jakiej przyczyny jest konieczna?

Jak już wspomnieliśmy, leczenie presbiopii pozwala ustrzec się szeregu komplikacji przy wykonywaniu niezbędnych, najłatwiejszych czynności. Jednostki cierpiące na tę chorobę (należy podkreślić, że nieraz pierwsze oznaki starczowzroczności przejawiają się już czterdziestce) mają problemy z czytaniem czy korzystaniem z laptopa, a także przemieszczaniem się komunikacją miejską (kłopoty ze sprawdzeniem planów jazdy) czy dokonywaniem zakupów (właściwie uniemożliwia przeczytanie ceny towaru). Dodatkowo, w przeciwieństwie do krótkowzroczności, starczowzroczność nie jest równoważona przez możliwość lepszego widzenia w dali, a używanie okularów okazuje się dla osób cierpiących na tę chorobę niewygodne. Warto też pamiętać, że wada ta się cały czas zwiększa, a każde następne dwa lata przynoszą przeważnie osłabienie widzenia o blisko 0,25 dioptrii.

Korekcja starczowzroczności – eliminacja wady w toku pojedynczego zabiegu

Poza korektą z użyciem szkieł korekcyjnych, rekomendowane jest również leczenie starczowzroczności z zastosowaniem lasera. Zapewniają one trwałe efekty i wykluczają konieczność korzystania ze szkieł korekcyjnych. Techniki jak np. PRESBYMAX® są również rozwiązaniem, aby podczas pojedynczego zabiegu w pełni zlikwidować wadę w obu oczach.

Nasze dane kontaktowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]