Z czego wykonuje się korony implantów zębowych?

Implanty stomatologiczne to doskonały sposób na zastąpienie utraconego korzenia. To znakomite rozwiązanie dla pacjentów, którzy stracili kilka lub zaledwie jeden ząb i nie potrzeba im pełnej protezy. Niemniej jednak implanty zębowe równie dobrze sprawdzają się także w przypadku znacznych ubytków, a nawet pełnego bezzębia. Są one o wiele wygodniejsze od protez, a jeżeli stosownie o nie zadbamy, bez żadnych problemów będziemy mogli z nich korzystać przez kilkadziesiąt lat. Tak duża wytrzymałość implantów zębowych to w ogromnej mierze zasługa surowców, których używa się do ich wytworzenia. Z jakich materiałów robi się współczesne implanty zębów?

Implanty stomatologiczne – wytwarzane z tytanu

Na samym początku warto nadmienić, że implant zęba to tylko ta część, którą wszczepia się w dziąsło, zastępując korzeń zęba. Widoczny element to korona. Same implanty wytwarzane są wyłącznie z tytanu – metalu, który cechuje się ogromną trwałością. Jego największą zaletą jest również fakt, że nie rdzewieje ani reaguje z żadną substancją – jego używanie jest zatem w stu procentach bezpieczne dla zdrowia. Przy należycie wykonanym zabiegu i zachowaniu higieny, wytrzyma kilkanaście lat.

Z jakich materiałów robi się korony implantów zębowych?

Zróżnicowanie tworzyw, z których wykonywane są korony jest szersze. Najodpowiedniejszym rozwiązaniem są implanty zębowe z koroną porcelanową, która do złudzenia przypomina naturalny ząb, a prócz tego nie powoduje reakcji alergicznych. Implantologia oferuje także stosunkowo niedrogie metalowe korony z porcelanową powłoką, która poprawia ich walory wizualne i dodatkowo zapobiega alergiom. Ostateczna budżetowa alternatywa, którą może zaproponować implantolog, to korony metalowe. Ze względu na niezbyt atrakcyjny wygląd, są one montowane przede wszystkim w miejsce zębów tylnych.