Czego nauczysz się na kursie turystyki wysokogórskiej?

Aktualna oferta kursu górskiego znajduje się tutaj.

Góry są wspaniałe, ale też niebezpieczne. Praktycznie co parę dni, a głównie w okresie, gdy wczasowicze tysiącami przyjeżdżają do modnych miejscowości wypoczynkowych zlokalizowanych w pobliżu znanych szczytów, dowiadujemy się o kolejnych fatalnych zdarzeniach z udziałem ludzi, którzy bez stosownego wyposażenia wybrali się na wycieczkę szlakiem o najwyższej trudności. Stąd tym, którzy kochają góry wysokie i pragną nauczyć się poruszać po nich bez ryzyka, polecamy zapisać się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Kurs górski – szkolenie z władania czekanem, asekuracji i orientacji w terenie

Najlepszym sposobem, by posiąść potrzebne umiejętności jest odbycie wieloaspektowego szkolenia prowadzonego przez specjalistów z każdej z najważniejszych sfer powiązanych ze wspinaczką górską, a więc przewodników górskich, instruktorów wspinaczki oraz ratowników górskich. Pod ich okiem partycypanci kursu turystyki wysokogórskiej nauczą się m.in. poprawnego poruszania się w rakach i na rakietach śnieżnych, używania czekanu, zaznajomią się z regułami autoasekuracji, asekuracji i metody radzenia sobie podczas upadku, przemieszczania się po szlakach wyposażonych w via ferraty, a także w zespole linowym. Co ważne, kurs turystyki wysokogórskiej uczy uczestników podstaw survivalu, orientacji w terenie i medycyny górskiej, które okazują się nieodzowne w czasie najrozmaitszych niefortunnych sytuacji. Szkolenie pokrywa dodatkowo zasady odpowiedniego zachowania się w czasie lawiny.

Szkolenia górskie, w tym również zimowy kurs turystyki wysokogórskiej, prowadzi biuro Exploruj.pl, które ma kilkunastoletnie doświadczenie jako organizator wypraw w łańcuchy górskie większości kontynentów. Kursy prowadzone są na łonie natury (w Polsce, w Austrii oraz na Słowacji) w niedużych grupach, które najczęściej nie przekraczają pięciu- osób. Dzięki temu przyswajanie nowej wiedzy odbywa się w przyjemnej atmosferze. Szkoleniowcy mają wtedy możliwość ofiarować każdemu z uczestników szkolenia dostatecznie dużo czasu i uwagi, aby mogli oni skutecznie przyswoić sobie podstawową wiedzę, konieczną do bezpiecznego poruszania się po górach.

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]