Jak nauczyć się modelowania w Blenderze? Zapisz się na kurs

Sprawdź informacje o kursie Blender.

Świat grafiki cały czas przechodzi zmiany i coraz częściej twórcy porzucają dotychczasowe techniki na rzecz kreowania swoich dzieł wyłącznie w tzw. digitalu. Dostępne oprogramowanie graficzne daje twórcom nie tylko wolność wykonywania ilustracji 2D, ale też modelowania trójwymiarowych obiektów. Rozpoczęcie przygody z modelowaniem 3D nie generuje obecnie ogromnych kosztów – można po prostu zainstalować program Blender, który daje szerokie możliwości tworzenia obrazów 3D i animacji, a który przy tym jest całkowicie darmowy.

Nauka modelowania 3D najlepiej pod okiem doświadczonego instruktora

Korzystanie z dowolnej aplikacji można przyswoić sobie we własnym zakresie, niemniej jednak proces ten trwa wtedy dłużej i nierzadko bywa nadzwyczaj irytujący. Właśnie dlatego partycypacja w kursie modelowania 3D przyniesie dużo korzyści głównie osobom, które dopiero poznają program Blender. Rozpoczynanie pracy z poszczególnymi narzędziami oraz funkcjami czy nakładanie rozmaitych efektów świetlnych i tekstur na modelowany obiekt będzie łatwiejsze, jeśli będzie prowadzone pod okiem znającego oprogramowanie nauczyciela. Instruktor na bieżąco dokonuje korekty projektów wykonywanych przez uczestnika kursu wskazując detale, które należy dopracowac i podpowiadając ku temu stosowne rozwiązania. Jak w przypadku każdego kursu dobrze jest, by był on prowadzony w małych zespołach, co da instruktorowi możliwość poświęcenia każdemu uczestnikowi pełnej uwagi.

Modelowanie w Blenderze 3D umiejętność doceniana w świecie filmu i gier komputerowych

Tworzenie animacji oraz modeli 3D jest dziś umiejętnością pożądaną i cenioną w szczególności w branży filmowej, gier wideo i projektowej. Znajomość programu Blender 3D rozszerza zatem pole manewru na rynku pracy. W czasie kursu tworzy się wstępne profesjonalne prace, które potem można bez obaw uwzględnić w swoim portfolio. Nie oznacza to jednak, że kursy modelowania 3D przeznaczone są tylko do osób, które pragną pracować zawodowo m.in. w branży filmowej i łączą z tym swoją karierę zawodową. Spory procent uczestników takich warsztatów to po prostu artyści i pasjonaci animacji, którzy pragną poszerzyć swoje obecne umiejętności bądź odkryć nowe drogi ekspresji.

Nasze dane kontaktowe:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]