Kurs digital painting – jak poznać techniki malarstwa cyfrowego?

Jeżeli interesuje Cię korzystna oferta kursu Photoshop, wejdź na https://tinyurl.com/yaerdrxb.

Sztuki plastyczne nie pozostają w tyle i od lat usiłują dotrzymać kroku rozwojowi cyfrowemu. Predyspozycja do malarstwa tradycyjnymi technikami obecnie nie jest już jedynym warunkiem, aby znaleźć pracę w branży filmowej albo gamingowej, bowiem te sektory rozrywki w procesie kreowania postaci oraz świata przedstawionego stosują głównie specjalistyczne oprogramowanie. Znając te realia mnóstwo początkujących osób zaczynając swoją przygodę z rysowaniem z miejsca stara się przyswoić sobie znane programy, używane powszechnie w malarstwie cyfrowym.

Digital painting – jakie programy można wykorzystać?

Istnieje dużo programów używanych współcześnie do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa cyfrowego. Jednym z najstarszych z nich to Photoshop od Adobe, który mimo że służył głównie jako software do obróbki fotografii, błyskawicznie stał się ulubionym narzędzie artystów i game developerów. W wyniku powodzenia Photoshopa pojawiły się inne analogiczne programy, jak między innymi Affinity Photo, ArtRage czy Clip Paint Studio, w których przy zastosowaniu różnego typu cyfrowych pędzli można stworzyć dzieła przypominające obrazy wykonane gwaszem, akwarelą lub farbami olejnymi. Digital painting daje twórcom większą wolność – artysta ma możliwość korygowania nieudanych pociągnięć pędzla, ale też ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowe farby przecież nigdy się nie skończą!

Malarstwo komputerowe – szkolenie pod okiem instruktora

W zasadzie uczenie się digital paintingu odbywa się tak jak poznawanie tradycyjnych technik malarskich. Rzecz jasna pierwsze próby można podjąć samemu, niemniej jednak by rozwinąć jak najlepiej swoje umiejętności, a zarazem poznać istotne metody stosowania pędzli i wszystkie funkcje oprogramowania, należy wykupić kurs przygotowany przez wykwalifikowanego instruktora. Jeśli w sąsiedztwie twojego zamieszkania nie funkcjonuje szkoła rysunku, która oferuje zajęcia z digital paintingu, możesz kupić dostęp do różnorodnych video kursów Adobe Photoshop przez internet. Zróżnicowanie zagadnień jakie analizują takie kursy jest rozległe i nie uczą one tylko najważniejszych funkcji programu. Istotne jest jednak, by decydując się na kurs digital paintingu online postawić na taki, który umożliwia użytkownikowi konsultacje z twórcą kursu.

Nasze dane kontaktowe:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]