Kantor wymiany walut online – jak to działa?

Skieruj się na https://www.kantor.pl i zakończ poszukiwania kantoru online!

Jeszcze dekadę temu jedynym sposobem na wymianę waluty była wizyta w kantorze lub w pobliskim banku – te pierwsze wciąż spotkać można supermarketach czy w galeriach handlowych! Aczkolwiek w szybko zmieniającym się świecie, ludzie chcą wymieniać waluty obce bez przymusu opuszczania domu i po niższych kosztach, w następstwie tego właśnie pojawiły się kantory internetowe, które to umożliwiają.

Kantor wymiany walut przez internet – zawsze najświeższy kurs wymiany

Funkcjonowanie kantoru online jest jednakowo proste jak fizycznego kantoru. Klient wchodzi do serwisu przez założony przez siebie profil, a w następnej kolejności przelewa do swojego panelu kwotę, którą potrzebuje wymienić na konkretną walutę. Atutem kantorów wymiany walut przez internet jest w głównej mierze to, że przewalutowanie można zlecać w nim w dowolnym momencie, a samo przewalutowanie ma miejsce już w godzinach działania serwisu po aktualnych kursach, ustalanych w oparciu o dane zaczerpywane z Forex w kilkusekundowych odstępach, a nie – jak to jest w przypadku kantorów stacjonarnych – po uśrednionych kursach, z reguły z poprzedniej doby. Kolejnym i bardzo ważnym walorem kantorów internetowych są niższe spready niż te proponowane przez kantory stacjonarne oraz banki. Wymiana w tych drugich polskiego złotego (zależnie od narzuconego cennika) może zakończyć się zapłaceniem spreadu na poziomie nawet 3-5%, tymczasem w kantorze online spready przeważnie nie przekraczają 2%. Kantory internetowe świadczą też kilka innych usług lubianych przez użytkowników, m.in. posiadają opcję transakcji odroczonej, w której klient zleca przewalutowanie po wyznaczonym przez niego kursie (przewalutowanie jest realizowane dopiero wówczas, gdy wyznaczony przez klienta kurs będzie taki sam jak kurs na rynku) czy też w uzgodnionym przez użytkownika terminie.

Doceniasz swobodę w dyspozycji środkami finansowymi? Kantor internetowy jest dla Ciebie

Kantory wymiany walut online to usługa dla osób doceniających komfort oraz dużą autonomię w dysponowaniu własnymi pieniędzmi. Używają ich także kredytobiorcy spłacający zobowiązania wzięte w obcej walucie oraz osoby studiujące bądź pracujące za granicą. Aczkolwiek nim zadecydujemy, żeby powierzyć swój kapitał kantorowi internetowemu, warto sprawdzić jego renomę i bezpieczeństwo, np. poprzez weryfikację na stronie Komisji Nadzoru Finansowego, czy jest on uwzględniony na wykazie Komisji jako instytucja płatnicza.

Nasze dane kontaktowe:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]