Na czym polega i czy warto korzystać z mass collect?

Kluczowe wiadomości na temat mass collect. Przekonaj się!

Mass collect jest usługą, której głównym aspektem jest identyfikacja płatności masowych. Prezentujemy w skrócie, jak działa mass collect i w jaki sposób ułatwia życie małym i dużym przedsiębiorstwom.

Mass collect – gdzie taka usługa będzie pomocna?

Działanie usługi mass collect jest zasadniczo dość proste. Polega na przydzieleniu każdemu klientowi unikalnego numeru rachunku, który jest równocześnie jego ID. Takie rozwiązanie sprawdza się tam, gdzie w regularnych cyklach obsługiwana jest spora grupa klientów, czyli na przykład w firmach oferujących usługi telekomunikacyjne, w prywatnych gabinetach czy wszystkich branżach, gdzie wprowadzony jest system abonencki (m.in. w sieciach siłowni). Opłaty przesyłane w systemie mass collect kierowane są na konkretny firmowy rachunek bankowy, jednak wcześniejsze przypisanie klientom unikatowych numerów rachunków pozwala na ich efektywniejszą identyfikację, bez względu na to, jaką metodą wykonali oni przelew (przelew pocztowy, przelew z karty czy też standardowy przelew). Wykorzystanie mass collect łączy się także z szybszym księgowaniem wpłat niż w przypadku księgowania ręcznego, a zarazem wyeliminowaniem potencjalnych omyłek nierzadko przydarzających w trakcie tej czynności.

Mass collect także dla firm rozliczających poniżej 100 faktur

Chociaż mass collect nie jest aktualnie proponowane we wszystkich bankach (posiadają ją między innymi Bank Pekao i ING Bank Śląski) warto zastanowić się nad jego wykorzystaniem w przedsiębiorstwie, nawet takim, które co miesiąc rozlicza mniej niż stu dokumentów księgowych. Stosowanie mass collect niesie ze sobą wszak kilka korzyści, jak np. oszczędność czasu pracowników zajmujących się księgowością, opcja integracji z platformą finansowo–księgową (a tym samym śledzenie na bieżąco przychodzących opłat) czy powiązanie z oprogramowaniem Finance Automation. Taką rodzimą aplikacją służącą do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Daje ona nie tylko możliwość integracji z usługą mass collect banku, ale posiada także opcję wysyłania przypomnień o nadchodzących płatnościach oraz windykacji, co po jakimś czasie skutecznie zwiększa terminowość u klientów, którym wystawia się faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]