Sprawdzaj przelicznik i wymieniaj euro na złotówki

Potrzebujesz więcej informacji dotyczących aktualnego kursu euro? Skieruj się na www.kantor.pl

Euro to stosunkowo nowa waluta, gdyż w formie banknotów oraz monet została wprowadzona do obiegu dopiero na początku XXI wieku. Jest ona w tej chwili głównym środkiem płatniczym w przeważającej części państw Unii Europejskiej. Polska na razie nie sprostała kryteriom, pozwalającym przystąpić do strefy euro, co nie oznacza, że nasi rodacy nie korzystają z tej waluty regularnie, czy to zaciągając w niej kredyt bądź też dokonując zakupów w zagranicznych sklepach.

Euro i korzyści z jej wprowadzenia

Wprowadzenie euro w państwach należących do Unii Europejskiej znacznie ułatwiło życie milionom mieszkańców starego kontynentu, zarówno w sferze osobistej, jak i biznesowej. Wspólna waluta oznacza przecież mniejszy kłopot z wyliczeniem potencjalnego zysku lub kosztu przy planowaniu np. transakcji międzynarodowych, co jeszcze 20 lat temu ze względu na nagłe wahania kursów pomiędzy walutami w szeregu przypadków mogło okazać się nietrafioną estymacją. Zamieszkanie w strefie euro zwiększa dodatkowo wolność przemieszczania się obywateli krajów członkowskich, którzy praktycznie w większości przypadków nie muszą martwić się o zaopatrzenie się w optymalną ilość pieniędzy w obcej walucie podczas urlopu za granicą. Dziś potrzebna im po prostu ich aktualna karta bankowa, a używając za granicą, nie muszą przejmować się już wysokością spreadów naliczanych przez bank przy płatności.

Wymiana złotówki na euro w kantorze online – korzystna i szybka transakcja

Polska, mimo przynależności do Unii Europejskiej od 2004 roku, nadal nie spełnia wszelkich kryteriów dopuszczających wprowadzenie euro jako obowiązującej waluty. Nie ma to jednakże wpływu na to, iż jako obywatele państwa członkowskiego Unii Europejskiej powszechnie już prowadzimy transakcje biznesowe i robimy zakupy w euro. Osoby często dokonujące przelewów w tej walucie mogą na bieżąco kontrolować aktualną cenę euro na stronie kantoru internetowego, a równocześnie również błyskawicznie wymienić złotówki na euro bez potrzeby wizyty w banku. Wymiana euro w kantorach online przez wzgląd na niższe spready jest tańsza i wygodniejsza, gdyż może zostać zlecona w dowolnej godzinie dnia (także w nocy!), a wymiana waluty odbywa się po kursach aktualizowanych co kilka chwil, a nie – jak to z reguły jest przyjęte w kantorach tradycyjnych oraz bankach – w oparciu o średni kurs z ubiegłego dnia.

Nasze dane kontaktowe:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]