Skąd czerpać wiedzę o ciekawych atrakcjach turystycznych w Małopolsce?

Więcej informacji o nieznanych miejscach w Małopolsce znajdziesz tutaj.

Chociaż Małopolska to jedno z mniejszych polskich województw, ma ono sporo do zaoferowania zarówno przyjezdnym z innych części kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu wiele, toteż często trudno odnaleźć się w potopie informacji o godnych odwiedzenia atrakcjach i najnowszych wydarzeniach kulturalnych czy sportowych w Małopolsce.

Portal o atrakcjach w Małopolsce – co tu znajdziesz?

By przedstawić wszystkim ciekawe miejsca turystyczne tego województwa, powstał portal visitmalopolska.pl. Dostarcza on informacji nie tylko o interesujących zabytkach oraz miejscach w Małopolsce, ale też o pokazach i wydarzeniach folklorystycznych, kulturalnych czy sportowych planowanych na jego obszarze. Portal prowadzony jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach MSIT, a więc Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże strona? Osoby planujące przyjazd do Małopolski o razu na stronie głównej dostrzegą mapę, na której ekspresowo odszukają muzea i zabytki, hotele, motele i kempingi oraz Centra Informacji Turystycznej zlokalizowane w miastach Małopolski. Strona ułatwia zaplanowanie wizyty na południu Polski również pod kątem logistycznym, oferując informacje zarówno o wypożyczalniach pojazdów i parkingach, jak i o lotniskach i dworcach. Z kolei dla tych, którzy z rozmaitych przyczyn nie mogą zobaczyć Małopolski na własne oczy, serwis przygotował liczne wirtualne spacery pokazujące m.in. zamek na Wawelu, regiony agroturystyczne czy urok parków narodowych i krajobrazowych.

Serwis o najciekawszych miejscach w Małopolsce dba też o obcokrajowców

Portal visitmalopolska.pl nie zaniedbuje też turystach z zagranicy, którzy chętnie przyjeżdżają do Krakowa, Zakopanego i pozostałych południowych miejscowości. Komunikaty zawarte na portalu publikowane są więc w języku angielskim, ale oprócz tego w m.in w języku hiszpańskim, włoskim oraz niemieckim, francuskim. Zagraniczni podróżnicy znajdą tu listę konsulatów oraz ambasad mających swoje siedziby na obszarze województwa małopolskiego. Niezwykle pomocny dla obcokrajowców jest także dział Rozmówki, gdzie poznają najpopularniejsze wyrażenia i sformułowania, które umożliwią im porozumieć się z Polakami w rozmaitych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć w czasie pobytu naszym kraju.

Nasze dane kontaktowe:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego