Czy warto zapisać się na górską wycieczkę dla aktywnych?

Dowiedz się więcej o aktywnych wyprawach.

Znane są dwie grupy ludzi: pierwsi uwielbiają wolne dni spędzać na słodkim lenistwie, a drudzy każdy urlop starają się zorganizować sobie tak, aby zrobić coś nadzwyczajnego, czego do te pory jeszcze nie doznali. Specjalnie dla tych ostatnich biura turystyczne szykują nietuzinkowe oferty wypraw dla aktywnych.

Aktywne wyprawy – dlaczego warto?

Aktywne wyprawy to rzetelnie zorganizowane kilkudniowe wycieczki dla tych, którzy pragną poznać rozmaite zakątki naszego kraju i świata z zupełnie innej perspektywy. Scenariusz takich wycieczek jest jest pełen niesamowitych atrakcji, których zwyczajny turysta nie przeżyje z pozycji wygodnego siedziska na werandzie dzierżawionej kwatery w górach. Wycieczka dla osób szukających ciekawych doświadczeń to dodatkowo świetna szansa, aby zdobyć dodatkowe kwalifikacje, ponieważ częstokroć łączy się ze szkoleniami koniecznymi do opanowania mechanizmów przetrwania w określonym obszarze. Podczas wyprawy w góry dla aktywnych można między innymi nauczyć się posługiwania się rakami i czekanem czy poruszania się po via ferratach. Partycypanci opanowują metody survivalu, jak również tego, jak postępować w groźnych sytuacjach, które mogą ich zaskoczyć, czyli np. w razie lawiny. Należy także podkreślić, iż taka wyprawa w góry pełna jest skomplikowanych zadań wymagających zaufania i kooperacji pomiędzy uczestnikami, co może skończyć się zawiązaniem wieloletnich przyjaźni.

Nie tylko polskie góry – na wyprawach dla aktywnych zwiedzisz ciekawe kraje

Atrakcyjne wycieczki, do których musimy wykazać się wysoką kondycją fizyczną, to przeważnie wyprawy w góry, w tym także w góry wysokie, a celem są wierzchołki rozsiane po całym globie. Osoby bez doświadczenia w eskapadach po górach, ale z odpowiednią kondycją fizyczną, mogą zapisać się np. na trekking po Podhalu i zdobyć 4 najważniejsze szczyty tego rejonu: Giewont, Turbacz, Babią Górę oraz Trzy Korony. Mogą też odwiedzić Sycylię, gdzie zobacząz bliska sycylijskie parki narodowe, Etnę i zwiedzą zachwycające miasta tej wyspy – Trapani, Palermo oraz Katanię. Lecz Stary kontynent to nie jedyne obszary, dostępne dla nieprofesjonalnych turystów – bez większych przeszkód poradzą sobie też w trakcie wyprawy do Namibii bądź do Nepalu.

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]