Poznaj rolę prawników w zakresie prawa rodzinnego

Prawo rodzinne stanowi jeden z najważniejszych obszarów działalności Kancelarii Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. Najczęstsze sprawy z jakimi pojawiają się w kancelarii nasi Klienci to sprawy o rozwód oraz alimenty, jednakże mamy ogromne doświadczenie również w prowadzeniu spraw związanych z uregulowaniem kontaktów, ojcostwem i macierzyństwem czy władzą rodzicielską.

Rozwody, alimenty, separacje – sprawy z obszaru prawa rodzinnego

Prawo rodzinne to szczególny obszar prawa, gdyż prowadzenie spraw z tego zakresu wymaga od prawnika nie tylko znajomości przepisów, ale przede wszystkim właściwego podejścia do Klienta, który powierza w nasze ręce swoje osobiste sprawy. W trakcie prowadzenia spraw rodzinnych jesteśmy nastawieni na stały kontakt z Klientem i przeprowadzanie go przez każdy etap sprawy w najmniej bolesny dla niego sposób. Naszym celem jest dostosowanie się do oczekiwań każdego Klienta zwłaszcza w zakresie ich zaangażowania w całą sprawę.

Prawo rodzinne – sposób działania kancelarii radcy prawnego

Prowadzenie spraw rodzinnych rozpoczynamy od pierwszego kontaktu z Klientem poprzez osobiste spotkanie lub rozmowę telefoniczną albo przez Skype. Wówczas staramy się zebrać jak najwięcej informacji dotyczących sprawy oraz poznać osobę, w imieniu której będziemy działać przez najbliższych kilka miesięcy. Następne fazy naszej pracy to sporządzanie pism procesowych, reprezentowanie Klientów przed sądem lub pozostałymi podmiotami, jak np. mediatorzy. W trakcie prowadzenia każdej sprawy dążymy do znalezienia sposobu na zakończenie jej ugodowo. Podejście to wynika z faktu, iż większość konfliktów ma swoje korzenie w silnych emocjach, a prawnik, jako osoba obiektywna, nie znajduje się pod ich wpływem i rozpatruje sprawę wyłącznie z punktu widzenia przepisów prawa.