Składanie książek

Skład książek - kliknij w to miejsce po więcej szczegółów o tej usłudze

Przed laty odpowiadał za to zecer, obecnie jest przeprowadzany w środowisku wirtualnym. Skład książek nie jest już zajęciem tak czasochłonnym, ale stale wymaga ogromnej precyzji, wiedzy dotyczącej wielu reguł, a także ogromnych umiejętności. O co w nim dokładnie chodzi? Jakim osobom powierzyć takie zlecenia?

Oprogramowanie do składu książek

Na rynku znajdziemy wiele oprogramowania pozwalających na fachowy skład książek oraz pozostałych materiałów. Szczególnym uznaniem szczyci się na pewno Adobe InDesign, którego stosuje większość specjalistów DTP. Nieco mniej chętnie stosowany okazuje się zaś QuarkXPress. Te programy to rozwiązania komercyjne, ale dostępna jest także darmowa opcja – Scribus.

Jaki powinien być skład książek?

Skład książek musi uczynić tekst jak najbardziej czytelnym – nieodpowiednio sformatowany materiał prędko zniechęci odbiorcę, z uwagi na co ten nie przeczyta go w całości. Istotne okazują się również względy estetyczne – książka powinna odpowiednio się prezentować. Niezwykle ważne jest oprócz tego to, w jaki sposób treść sąsiaduje z pozostałą zawartością strony – fotografiami i dekoracjami.

Popularność składu książek

Po podobne usługi chętnie sięgają redakcje czasopism lub książek – szczególnie, kiedy są to nieduże firmy i nie zatrudniają swoich specjalistów. Znaczenie składu książek rośnie też ze względu na zapotrzebowanie na self-publishing.

Jakim fachowcom zlecić skład książek?

Dobrym wyjściem będzie powierzenie podobnych prac agencji marketingowej – takie przedsiębiorstwa używają sprawdzonego oprogramowania, dzięki czemu zyskamy pewność, że końcowy efekt spełni nasze potrzeby.

Nasze dane kontaktowe:
Pracownia Register
ul. Murarska 3c lok. 8
31-311 Kraków

Tel.: +48 12 265 85 50
Mob.: +48 503 342 656
E-mail: [email protected]