Czym są trekkingi i kto może wziąć w nich udział?

Szukasz pełnej oferty trekkingów górskich? Doskonale trafiłeś! Wejdź na www.exploruj.pl.

Wycieczki w góry mają rozmaite formy. Od nieśpiesznych przechadzek po łatwych trasach w bezpośrednim otoczeniu ośrodków turystycznych, przez całodniowe, piesze wędrówki po trasach plasujących się wyżej pod względem skomplikowania, aż po wymagające trekkingi. By wziąć udział w tych ostatnich, potrzebne jest doświadczenie w przemieszczaniu się po górach (po oznaczonych trasach, jak i poza nimi), co najmniej dobra sprawność fizyczna, a także biegłość korzystania ze sprzętu turystycznego i wspinaczkowego. Niemniej jednak w zamian za niejednokrotnie olbrzymi nakład pracy zyskujemy możliwość kontaktu z dziką przyrodą i delektowania się przepięknymi widokami.

Trekkingi – dopasuj stosowny stopień trudności do swojego doświadczenia

Skala trudności technicznej jest zależna od obszarów, przez które przebiegają trekkingi. Profesjonaliści wymieniają 3 poziomy trudności wycieczek w regiony górzyste. W trekkingach pierwszego stopnia uczestniczyć mogą Ci, którzy wyróżniają się dobrą sprawnością fizyczną, a ich zdrowie nie jest przeciwwskazaniem do większego wysiłku. Kolejny stopień trudności wymaga dobrej kondycji oraz co najmniej podstawowej praktyki w górach – np. w polskich Tatrach. Trzeci stopień to wyprawy dla uczestników ze znakomitą sprawnością fizyczną, znajomością specyfiki wysokich łańcuchów górskich i umiejących używać sprzęt, a także niebojących się ciężkich warunków biwakowania w toku kilkudniowej wyprawy.

Trekkingi w górach Azji i Europy

Trekkingi można prowadzić w każdych łańcuchach górskich. W Polsce entuzjaści tego typu rozrywki bardzo cenią sobie trasy tatrzańskie. Jeśli zaś idzie o pozostałe pasma na kontynencie europejskim, największą popularnością cieszą się graniczące z Azją Kaukaz i Ural, bałkańskie Góry Przeklęte, Alpy oraz Karpaty Wschodnie. Jednostki najbardziej zaawansowane w trekkingu powinny z kolei sprawdzić swoje umiejętności podczas wyprawy w Karakorum, Andach lub Himalajach.

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]