Najpopularniejsze trasy wypraw górskich

Skieruj się w to miejsce, jeśli ciekawi Cię najlepsza oferta wypraw górskich

Szczyty górskie od zawsze fascynowały ludzi. Pociąga nas ich metafizyka, możliwość stawiania sobie wyzwań, imponujące widoki, a także aspekt sportowy związany ze zdobywaniem kolejnych szczytów i pokonywaniu trudnych technicznie tras. Nic zatem dziwnego, że turystyka górska, trekkingi czy wspinaczka od lat cieszą się nieprzerwaną popularnością. Zróżnicowana skala trudności tras powoduje, że każdy – również kompletny nowicjusz – znajdzie w górach coś dla siebie. Kłopoty może jednak sprawiać samo przygotowanie wyprawy.

Organizacja zagranicznej wyprawy górskiej

Napomknięte problemy mogą okazać się wyjątkowo dotkliwe w przypadku wyprawy mającej miejsce w zagranicznych pasmach górskich – przede wszystkim tych bardzo oddalonych od naszego kraju. W takich sytuacjach wskazane jest skorzystać z oferty firm w profesjonalny sposób organizujących wyprawy dla himalaistów. To, iż wyjazdy te nadzoruje je wytrawny przewodnik, nie znaczy jednak, że udział w nich może wziąć każdy. Zależnie od szczebla trudności poszczególnej wyprawy, niezbędne jest doświadczenie zdobyte w wysokich górach – od stopnia bardzo zaawansowanego po podstawowy.

Wyprawy górskie – najczęściej wybierane destynacje

Największym zainteresowaniem wśród zwolenników górskich trekkingów cieszą się rzecz jasna Himalaje oraz Karakorum, jakkolwiek z uwagi na wysoki stopień trudności i wysokie koszty nie każdy miłośnik gór decyduje się na taki wyjazd. Dużo tańsze są wyprawy górskie we wschodnie Karpaty i w Alpy, jak również te koncentrujące się na zdobywaniu wierzchołków gór Uralu i Kaukazu na czele z Kazbekiem. Poza tym polskie firmy organizują też wyprawy w góry Ameryki Północnej (zwłaszcza Alaski) i w Andy (Ameryka Południowa).

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]