Przygoda w górach – trekkingi w Himalajach

Tu znajdziesz więcej szczegółów o trekkingi Himalaje

Łańcuch Himalajów wspólnie z położonym w sąsiedztwie pasmem Karakorum to obszary wręcz legendarne. Wpływ na to ma niemało czynników – głównie fakt, że są to najwyższe pasma górskie naszej planety i to oczywiście w tym miejscu znajdują się wszystkie ośmiotysięczniki. Nie sposób nie nadmienić także o olbrzymiej skali trudności poniektórych szczytów i tym, że to właśnie te góry są polem rywalizacji doświadczonych himalaistów z całego globu. Nie zadziwia nas stąd zainteresowanie, jakie budzą wycieczki w Himalaje także pośród zwykłych turystów.

Jak przygotować trekking w Himalajach?

Na początku należy zaakcentować, że jeśli idzie o trekking, Karakorum i Himalaje są bardzo trudnymi łańcuchami – nawet, gdy wyprawa nie dotyczy zdobywania danego wierzchołka. Kłopoty sprawia również sama organizacja podróży – kupno biletów lotniczych oraz zdobycie pozwolenia i wizy. Z tej przyczyny najodpowiedniejszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty firm organizujących wyjazdy w wysokie góry. Dodatkowym plusem jest piecza wykwalifikowanych przewodników (w tym polskojęzycznych), co sprawi, że trekking w Himalajach stanie się bezpieczny nawet dla osób, które nie mają wprawy w wędrówce po górach.

Trekking w Himalajach – nie tylko dla zawodowców

Z ewidentnych względów osoby pierwszy raz przybywające w Karakorum bądź Himalaje sporadycznie podejmują decyzji o wejściu na ośmiotysięcznik. Nie świadczy to jednakże, iż te góry są poza ich zasięgiem, ponieważ często organizowane są trekkingi wokół takich szczytów jak Shishapangma, Lhotse czy Everest. Na biorących udział w tych trekkingach czeka nie tylko sposobność pokonania własnych słabości, ale także możliwość obserwacji powszedniego życia Nepalczyków oraz podziwianie niesamowitych cudów natury, jak , przykładowo, lodospad Khumbu u stóp Everestu.

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]