Uhuru, Mawenzi i Shira – wyprawa na Kilimandżaro

Więcej informacji o Kilimandżaro wyprawa znajdziesz tutaj

Zdobywanie górskich szczytów to fantazja licznych globtroterów, którzy uwielbiają ekstremalne eskapady. Niezapomnianych doznań bez wątpienia zapewni ekspedycja na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – dlaczego warto w niej uczestniczyć?

Położona w Tanzanii góra Kilimandżaro jest dominującym szczytem kontynentu afrykańskiego – osiąga nieomal 6 km n.p.m. Globtroterów wabią głównie przepiękne krajobrazy, sposobność zobaczenia obcych im zwierząt w ich rzeczywistym otoczeniu, a także zanikające już lodowce. Masyw Kilimandżaro tworzą Uhuru, Mawenzi i Shira – trzy szczyty stanowiące ślad po wulkanach. Ekspedycja na ten afrykański szczyt wymaga należytej preparacji – z uwagi na sporą wysokość istnieje zagrożenie pojawienia się choroby wysokościowej, natomiast niestabilna pogoda sprawia, iż dotarcie na wierzchołek masywu stanowi dla turystów ciężkie zadanie. Osoby pragnące uczestniczyć w wyprawie muszą dysponować solidną kondycją fizyczną i psychiczną, które umożliwią marsz przez około 7 do 8 godzin dziennie.

O czym powinno się pamiętać przed wyjazdem na Kilimandżaro?

W okresie szykowania się do wyprawy na Kilimandżaro należy wykonać obligatoryjne szczepienie przeciw żółtej gorączce, dzięki czemu odbierzemy tzw. Żółtą Książeczkę. Przed podróżą warto też zakupić medykamenty działające przeciwmalaryczne. Przed atakiem choroby ochroni również stosowna profilaktyka – stosowanie preparatów odstraszających owady, a także zakładanie odzieży przykrywającej nogi i ramiona. A jak uchronić się przed wystąpieniem choroby wysokościowej? Wejście na szczyt Kilimandżaro powinno być poprzedzone trwającą kilka dni aklimatyzacją, która przystosuje organizm do niskiej zawartości tlenu w powietrzu.

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]