Wypoczynek na łonie natury – rafting Dunajcem

Odpoczynek na rzekach kojarzymy przede wszystkim ze spływami kajakowymi. To rozrywka i sposób podróżowania, który jest w naszym kraju popularny od ponad wieku i wciąż znajduje kolejnych sympatyków. W ostatnim czasie doczekał się jednak poważnej konkurencji. Mowa o raftingu, a innymi słowy – spływach wieloosobowymi pontonami na rzekach o porywistym, górskim charakterze. Dostarcza on znacznie większych wrażeń od spływu kajakiem, a w tym samym czasie umożliwia obcowanie z dziką przyrodą i podziwianie widoków niedostępnych dla tych, którzy pływają po nizinnych rzekach.

Rafting na Dunajcu – także dla amatorów?

Osoby wybierające rafting na Dunajcu nie muszą posiadać konkretnych umiejętności – organizatorzy takich usług dostosowują stopień trudności szlaku do doświadczenia ich uczestników. Konieczna będzie bez wątpienia umiejętność pływania oraz obsługi wioseł, zyskana przykładowo w kanadyjce lub kajaku. Nie zapominajmy przy tym, że spływ po Dunajcu, ze uwagi na górski charakter rzeki, nie należy do najprostszych wypraw. Aby bez przeszkód stawić czoło bystremu nurtowi oraz przeszkodom czekającym na szlaku, uczestnicy powinni być co najmniej w dobrej kondycji i cenić sobie aktywne, nawet nieco ekstremalne metody odpoczynku.

Rafting po Dunajcu – co zobaczymy?

Trudy samej przeprawy rekompensują jednak cudowne widoki. Spływ Dunajcem to idealna sposobność do tego, żeby z niecodziennej perspektywy podziwiać porywające krajobrazy. Pieniny wraz z przełomem tej rzeki przynależą wszak do najbardziej ciekawych krajobrazowo rejonów Polski, a nawet Europy. Spływ pontonowy Dunajcem to też doskonała opcja dla miłośników adrenaliny, albowiem szlak bogaty w wiele przeszkód i meandrów podaruje wiele niezapomnianych emocji.