Wyprawy górskie i ich popularne trasy

Niepowtarzalna oferta wypraw w góry

Coraz więcej osób spędza swój wolny czas na przemierzaniu górskich szlaków. Zazwyczaj zaczynają od przemierzania polskich Tatr, z czasem jednak już im to nie wystarcza. Szukają nowych wrażeń – ich pragnieniem stają się wycieczki w coraz wyższe partie gór. Prostota przekraczania granic sprawia, że nawet wędrówki na szczyty znajdujące się w oddalonych od naszego kraju miejscach stają się dzisiaj osiągalne.

Wyprawy w góry wysokie – jak się zorganizować?

Obecnie przed zwolennikami wędrówek po górskich szlakach otworem stoją tak polskie oraz słowackie Tatry czy Alpy (z ich najwyższym szczytem Mount Blanc), ale również najwyższe wzniesienia Azji, Afryki czy Meksyku. Bez wątpienia dużym ułatwieniem we wdrapywaniu się na pięcio- czy siedmiotysięczniki jest działalność na krajowym rynku agencji trekkingowych, które zajmują się organizacją wypraw na Elbrus bądź Kazbek. Oczywiście asysta agencji wiele ułatwia, ale jej instruktorzy nie wdrapią się na szczyty za nas. Wymagana jest sprawność fizyczna, która pomoże nam wytrzymać długą wędrówkę z niezwykle masywnym, ważącym nawet 15 kilogramów plecakiem z właściwym sprzętem oraz dostosowaną do warunków klimatycznych odzieżą.

Wyprawy górskie – jakie wymogi stawia się uczestnikom?

Od wszystkich, którzy decydują się wziąć udział we wspinaczce górskiej – na Elbrus, bazę pod Annapurną, Pik Leninalub Mount Everest – wymaga się określonego doświadczenia w podobnych do tego rodzaju wyprawach, ponieważ im wyżej chcemy się wspiąć, tym większe zagrożenie wystąpienia choroby wysokościowej. Umiejętność korzystania z czekanu czy przemieszczania się w zespole, którego członkowie wzajemnie się zabezpieczają liną – to warunki, które powinno się bezwzględnie spełniać. Nie można zapomnieć również, że trekking wysokogórski jest wędrówką zespołową. Znaczenie ma zatem doświadczenie pracy w zespole. Podczas wyprawy górskiej konieczne jest stu procentowe podporządkowanie się poleceniom wydawanym przez lidera grupy.

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]