Dom bez pyłu, dymu oraz wirusów – o oczyszczaczach powietrza

Mieszkańcy miast powoli przekonują się, jak ważne dla zdrowia i samopoczucia jest utrzymanie czystości powietrza. Wraz z powietrzem wprowadzamy do organizmu wszelkiego typu zanieczyszczenia i substancje uczulające: dym tytoniowy, kurz, pyłki kwiatów, spaliny pojazdów czy wirusy i drobnoustroje. Jak zatem wykonać oczyszczanie powietrza w mieszkaniu lub miejscu pracy?

Oczyszczacze powietrza – jak wiele alergenów usuną?

Dzisiaj najodpowiedniejszym rozwiązaniem jest nabycie do mieszkania oczyszczacza powietrza. To urządzenie poradzi sobie zarówno z z zanieczyszczeniami cząsteczkowymi i biologicznymi, jak i pyłami. Skuteczność oczyszczaczy powietrza ocenia się określając minimalną wielkość cząsteczki zanieczyszczenia, która zostanie wyłapana w ich filtrze. Oczyszczacze o znacznej wydajności, posiadające tzw. filtry HEPA, zatrzymują praktycznie wszystkie zanieczyszczenia o wielkości 0,3 mikrona. Jednakże oczyszczanie powietrza z odpowiednim urządzeniem może być jeszcze efektywniejsze.

Airdog a inne oczyszczacze powietrza

Nowatorskie oczyszczacze powietrza Airdog korzystają z opatentowanej technologii Ionic Wind Technology, która zapewnia maksymalny stopień filtracji. Zatrzymują one nawet cząstki o wielkości 0,0145 mikrometrów, co eliminuje sadzę, pyły zawieszone PM10 i PM2.5 czy dym tytoniowy. Urządzenie Airdog X5 efektywnie i ekspresowo eliminuje również wirusa grypy, co zaświadczają przeprowadzone testy. Przewagą oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich budowa, przyczyniająca się do zmniejszenia kosztów eksploatacji. Nie ma konieczności okresowej wymiany wykonanych z papieru, jednorazowych filtrów HEPA – kasetę filtracyjną i filtr wstępny można umyć, natomiast jonizator plazmowy wystarczy przetrzeć suchą gąbką. Te oczyszczacze powietrza pracują cicho, są proste w obsłudze i energooszczędne.