Jaki kolor rolet okiennych wybrać?

Rolety okienne, sufitowe lub ścienne pojawiają się rok w rok pośród trendów na nowocześnie i modnie urządzone wnętrza. Zaletą rolety okiennej jest jej uniwersalność, jak również mnogość wzorów i kolorów. Na ile to rozwiązanie sprawdzi się w dowolnym wnętrzu?

Kolorowe rolety – dobierz je do wystroju pokoju?

Dobry producent oferuje kilka, a czasem więcej wariantów kolorystycznych rozmaitych typów rolet okiennych. Rolety dzień noc, mini i zebra można zakupić w szerokiej palecie barw.
Dopasuj odcień podobny do Twojego wnętrza lub postaw na barwę w kolorze przeciwnym do mebli, ścian oraz dodatków. Bezpieczne kolory, które zawsze się sprawdzą, to beże, biel, czerń oraz szarość. Szczególnie szara barwa jest efektowna i elegancka, a jednocześnie powiększa i pięknie rozświetla wnętrza.

Standardowe wymiary rolet okiennych

Wymiary typowych rolet okiennych mierzy się według stosunku szerokość do wysokości. Firmy produkujące rolety proponują rozmiary od trzydziestu pięciu do stu czterdziestu cm szerokości i od stu szesnastu do dwustu trzydziestu cm wysokości. Tego typu rolety dopasowane są do ram okiennych o standardowych parametrach.

Rolety okienne na wymiar

Dla klientów, którzy marzą o roletach, ale mają okna w nietypowym rozmiarze, idealnym wyborem są rolety okienne wytwarzane na wymiar. Jeżeli zatem dostępne w sklepach rolety nie będą pasować wielkością do Twoich okien, to innym pomysłem jest roleta ścienna, sufitowa lub usługa darmowego przewężenia rolet.