Kontroluj światło, czyli o roletach dzień i noc

Rolety dzień i noc są jednym z uwielbianych rodzajów rolet. Roleta dzień noc to idealna opcja do wnętrza dla wszystkich tych, którzy chcą mieć kontrolę nad ilością światła w pomieszczeniach. To też doskonały pomysł na zaaranżowanie pokoju, w którym chcemy odrobiny prywatności – do gabinetu, pokoju dziecka albo sypialni, ale bez efektu całkowitego zaciemnienia. Najpopularniejszy rodzaj rolet dzień noc to zebra. Rolety dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych i rozmiarach – mini, standardowym oraz na wymiar.

Roleta dzień noc w salonie i pokoju dziecka

Popularna roleta dzień noc zebra to model wykonany z pasów o różnych barwach. Trójkolorowy materiał lub rolety w pasy w jednej barwie, a innych odcieniach, to następna propozycja na zaaranżowanie i ożywienie każdego wnętrza.
Z jakim pomieszczeniem będą współgrać rolety dzień noc? Możliwości są wręcz nieskończone. Dobrze dopasowana barwa ożywi lub stonuje atmosferę wnętrza. Mini roleta dzień noc zagwarantuje średni poziom zaciemnienia, dlatego dobrym pomysłem jest zamontować ją w pokoju gościnnym i innych pomieszczeniach, gdzie nie życzymy sobie zbyt wielu promieni słonecznych, ale nie wymagamy stuprocentowego zaciemnienia. Może to być też pokój dziecka lub łazienka.

Rolety dzień i noc – zastosowanie

Poza wymienionymi już wcześniej pomieszczeniami, w których nadmiar promieni słonecznych może przeszkadzać w spaniu lub odpoczynku, jest jeszcze kilka sposobów na zastosowanie rolet dzień i noc. Jakich? W pokoju, gdzie duża powierzchnia jest przeszklona. Masz taki pokój dzienny? Postaw na roletę dzień i noc, dzięki której będzie możliwa regulacja zaciemnienia lub poziomu światła , chociażby podczas wieczornych seansów z rodziną.
Rolety dzień i noc pasują także do każdego nowoczesnego wnętrza, w którym nie sprawdzą się firanki i klasyczne zasłony. Rolety w pasy – poza funkcją zaciemniającą – pełnią również rolę dekoracyjną. Rozbudowana kolorystyka i współczesne wzornictwo sprawiają, że pomieszczenie może nabrać minimalistycznego bądź nowatorskiego charakteru. Podsumowując: skorzystaj z rolet dzień noc, jeśli pragniesz uzyskać efekt częściowego zaciemnienia.