Montaż drewnianych paneli podłogowych

Potrzebujesz paneli podłogowych? Koniecznie odwiedź ten adres

Panele podłogowe prezentują się równie dobrze, co drewniane podłogi, a są od nich dużo tańsze. Atrakcyjne ceny to nie jedyna z dobrych stron paneli podłogowych – można je ułożyć w dosłownie parę chwil, a każdy poradzi sobie z tym zadaniem bez pomocy profesjonalistów. Przeczytaj artykuł, z którego dowiesz się, jak zamontować panele podłogowe.

Jakie podłoże pod panele podłogowe?

Panele podłogowe nie znoszą wody – dopuszczalna wilgotność wylewki wynosi 3%. Nie wolno zapominać także o właściwej izolacji – najlepiej sprawdzi się tu folia paroizolacyjna o grubości minimum jednej piątej milimetra i wełna kamienna. Po wizycie w sklepie nie odpakowuj paneli – powinieneś poczekać dwa dni – dzięki temu pozbędą się nadmiaru wody. Wszystko gotowe?

Układanie paneli podłogowych

Rozpoczynając układanie paneli, nie zapominaj o jednym – specjaliści polecają robić to zaczynając od rogu pomieszczenia. Przed pracą, dokładnie sprawdź je i zwróć uwagę na ewentualne wady fabryczne, gdyż potem trudniej będzie je zwrócić. Zadbaj również o temperaturę podłogi – absolutnie minimum to piętnaście stopni Celsjusza. Montuj je prostopadle względem okna, a w wąskich pomieszczeniach – tak, by dłuższa krawędź przylegała do dłuższej fasady. Ze spięciem paneli, dzięki nieskomplikowanemu mechanizmowi montażowemu, nie powinieneś mieć najmniejszych trudności.

Pamiętaj o odstępach przy ścianach

Podobnie jak inne wyroby z drewna, panele podłogowe rozszerzają się w zależności od zmian temperatury w pokoju. Należy więc zostawić dylatacje o szerokości minimum jednego centymetra – do ich zakrycia możesz wykorzystać listwy podłogowe.

Nasze dane kontaktowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]