Nie tylko lampy solne – o produktach z soli kamiennej

Szukasz lamp solnych? Koniecznie odwiedź ten adres

Nieduże dekoracje z kamienia i minerałów od dziesięcioleci zajmują miejsce w naszych mieszkaniach. Sprowadzamy je z rozmaitych wycieczek po Europie, a nieraz kupujemy tak po prostu, bo harmonizują ze stylem, w jakim urządzone jest pomieszczenie. Z rzadka jednakże są to przedmioty funkcjonalne – w większości wypadków to zwykłe ozdoby. Minerałem, którego można jednak użyć do produkcji obiektów wykorzystywanych na co dzień, jest sól kamienna. Produkuje się z niej przede wszystkim lampy, ale to nie wszystko.

Lampa solna – każda z nich jest wyjątkowa

Lampy solne są estetyczne i łatwo dopasujemy je do wystroju pomieszczenia, gdyż są dostępne w trzech kolorach (różowym, białym, szarym) i w licznych ich zabarwieniach. Wszystkie lampy solne są jedyne w swoim rodzaju, dlatego że nie ma kamieni o jednakowej siatce krystalizacji oraz kształtach. Szczególnie modne są lampy solne, których klosze charakteryzują się nie naruszoną, nie oszlifowaną powierzchnią. Coraz częściej jednak rękodzielnicy zajmujący się produkowaniem takich lamp, nadają im finezyjne formy, np. walca bądź sześcianu.

Co jest przyczyną popularności lamp solnych?

Powszechnie wierzy się, że lampy solne wywierają pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Przypisuje się im najczęściej zdolność jonizacji powietrza, to znaczy produkowania anionów, równoważących te generowane przez otaczająca nas elektronika. Jony ujemne polepszają jakość powietrza i ułatwiają swobodne oddychanie m.in. jednostkom borykającym się z astmą czy alergią. Blask, jaki emitują tego typu lampy, jest uspokajający i łagodny, toteż poleca się stosowanie ich osobom, którym dokucza brak snu lub stres, ponieważ z ich pomocą można łatwiej się uspokoić. Ale z brył soli nie wytwarza się tylko lamp solnych. Produkuje się z nich także pojemniki na biżuterię i cudowne świeczniki, a duże bloki z soli kamiennej stosuje się w aranżacji mieszkań oraz gastronomii.

Nasze dane kontaktowe:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]