Pozbądź się grzybów, bakterii i pyłu – o oczyszczaniu powietrza

Nawet rezydentom niedużych polskich miasteczek doskwiera problem złej jakości powietrza. Powietrze w Polsce jest jednym z najmocniej zanieczyszczonych ze wszystkich państw Unii Europejskiej. Brak zarządzeń dotyczących instalacji grzewczych oraz mandatów za palenie w kominkach niebezpiecznych tworzyw (jak m.in. produkty z plastiku czy gumy) i ciągnący się przez dziesięciolecia brak wytycznych dotyczących instalacji grzewczych, spowodowały duże zapylenie powietrza. Oddziałuje to negatywnie na zdrowie wszystkich Polaków. Czy można zatem zatroszczyć się o oczyszczanie powietrza we własnym domu?

Oczyszczanie powietrza w kilkadziesiąt minut – to wykonalne!

Sprawa oczyszczania powietrza to zagadnienie, które kraje rozwinięte powinny szybko rozwiązać, jeżeli troszczą się o dobry stan zdrowia ich mieszkańców. Będzie to bez mała długi i trudny proces. Jednak zamiast wyczekiwać, aż powietrze poprawi swoją jakość, można już teraz samemu zatroszczyć się o jego oczyszczenie. Przy użyciu domowych oczyszczaczy powietrza w paręnaście minut można efektywnie pozbyć się drobinek pyłu zawieszonych w powietrzu (PM2,5 oraz PM10), a także większości mikroorganizmów i grzybów, wywołujących często poważne problemy zdrowotne. Atuty stosowania urządzenia do oczyszczania powietrza dostrzegają w szczególności osoby chorujące na astmę bądź alergię, ale i osoby zdrowe błyskawicznie odczują dobroczynne oddziaływanie czystego powietrza.

Oczyszczanie powietrza – wybierz urządzenie z stosownymi certyfikatami

Osoby przebywające w sąsiedztwie autostrad i obywatele mocno rozwiniętych obszarów powinni postawić na oczyszczacze, które efektywnie poradzą sobie z dużą zawartością pyłu w powietrzu. Idzie tutaj przede wszystkim o odfiltrowanie cząstek pyłów zawieszonych, oznaczanych skrótami PM10 i PM2.5. W procesie oczyszczania powietrza urządzenie powinno również pozbyć się z niego nie tylko mikroorganizmów, zalążków grzybów oraz wirusów, ale też groźnego dla zdrowia formaldehydu, który bywa obecny w naszych mieszkaniach w większym lub mniejszym stężeniu. Zamawiając sprzęt do oczyszczania powietrza, trzeba zwrócić uwagę czy posiada ono liczące się atesty.