Shuttersy w salonie i w sypialni – zapomnij o roletach

Uzyskaj więcej informacji o shuttersami w sypialni.

Szatersy (shutters), a więc dekoracyjne okiennice wewnętrzne, kojarzą się na ogół z domami zaprojektowanymi w stylu tropikalnym lub południowoamerykańskim. Jednakże ten moduł zabezpieczenia okna można zastosować też w polskich domach – jest to niezwykle trwałe, a równocześnie doskonale prezentujące się rozwiązanie, które w szeregu przypadków sprawdzi się lepiej niż bardziej rozpowszechnione w tym momencie rolety.

Shuttersy w salonie – zastosowanie ozdobne i praktyczne

Okiennice typu shutters w salonie czy w pokoju dziennym, będą pełniły podwójną funkcję – praktyczną oraz ozdobną. Shuttersy zauważalnie podnoszą estetykę salonu. Ich lamele są masywniejsze, dzięki czemu doskonale poprawiają wygląd większości okien. Walory estetyczne są ważne, gdyż to w salonie domownicy przebywają po wiele godzin w ciągu dnia, a także podejmują tu gości. W związku z tym wypada zadbać, by ten pokój nie tylko atrakcyjny, ale równocześnie wygodny. Dowolność wybrania stopnia ułożenia lameli shuttersów umożliwia kontrolę ilości promieni słonecznych docierających do salonu, co pozwala m.in. na delikatne jego ściemnienie, gdy staramy się stworzyć romantyczny półmrok w pomieszczeniu, lub kompletne jego przyciemnienie, jeśli pragniemy włączyć film.

Shuttersy w sypialni – kontrola ciepła

Możliwość regulacji wnikania promieni słonecznych do pokoju jest z pewnością najważniejsza w sypialni. Shuttersy znajdą zastosowanie tu jednakże też z innej przyczyny – dzięki nim da się efektywnie korygować temperaturę pomieszczeniu, która w znacznym stopniu oddziałuje na nasz mocny sen. Z pomocą okiennic wewnętrznych w trakcie zimy o wiele dłużej zatrzymamy w sypialni ciepło, a w trakcie lata łatwiej jest zachować w niej niską temperaturę. W dodatku shuttersy skuteczniej odgradzają od zgiełku z zewnątrz. Shuttersy to również świetne rozwiązanie dla alergików. Na ich lamelach zbiera się mniej cząsteczek kurzu aniżeli w zagięciach firanek, a ich mycie jest nadzwyczaj proste i trwa zaledwie kilka minut.

Poza sypialnią i salonem shuttersy bardzo dobrze będą prezentować się także w kuchni, w pokoju dziecięcym czy w łazience.

Nasze dane kontaktowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]