Walcz z pyłkami i wirusami w domu – o oczyszczaczach powietrza

Problem pułu zawieszonego w powietrzu zagościł już w świadomości każdego obywatela naszego kraju i rzadko jest umniejszany. Polacy dostrzegli, iż jakość powietrza, którym każdego dnia oddychamy, ma kluczowy wpływ na nasz stan fizyczny. Jednakże dopóki nie będą zastosowane skuteczne rozwiązania, każdy może sam zadbać o swoje samopoczucie, przykładowo poprzez zakupienie oczyszczacza powietrza.

Oczyszczacze powietrza – rozwiązanie potrzebne rezydentom dużych miast

Im bardziej rozwinięty rejon, tym większe jest niebezpieczeństwo pojawienia się znacznej kondensacji pyłów zawieszonych PM2,5 oraz PM10. Na rozwój szeregu schorzeń układu oddychania podatni są przede wszystkim rezydenci dużych aglomeracji miejskich lub terenów w pobliżu zakładów przemysłowych wypuszczających do atmosfery znaczne ilości tych pyłów. Codzienne stosowanie oczyszczaczy powietrza jest sposobem na istotne zmniejszenie negatywnego wpływu pyłów na zdrowie. Oczyszczacze powietrza wielu renomowanych producentów, jak np. Wood’s, Cado bądź Webber, od lat obecne są w ofercie wielu sklepów, toteż nie jest to już coś nowego na krajowym rynku. Co interesujące, poza eliminacją z atmosfery pyłów, nieraz mają one także inne pożyteczne funkcje.

Detekcja CO2 i nawilżanie – inne funkcje oczyszczaczy powietrza

Oczyszczacze powietrza dostępne są w kilku rozmiarach, w związku z tym bez problemu dobierzemy sprzęt stosowne do danej kubatury pomieszczenia. Oczyszczacze są względnie nieduże, więc swobodnie daje się je przestawiać między pomieszczeniami. Prócz usuwania z powietrza pyłów PM10 i PM2,5, zatrzymują one dodatkowo drobnoustroje oraz grzyby, które mogą powodować liczne choroby bądź reakcje uczuleniowe, a także szkodliwy formaldehyd. Wiele oczyszczaczy powietrza oprócz tego nawilża oraz jonizuje cząsteczki powietrza, co tworzy w domu orzeźwiającą atmosferę, a równocześnie umożliwia spokojniejszy sen. Niektóre urządzenia posiadają także detektory wykrywające obecność CO2. Zakup oczyszczacza powietrza poleca się zwłaszcza alergikom.