Wnętrza w południowym stylu – o wewnętrznych okiennicach typu shutters

Potrzebujesz szatersów? Sprawdź skyshutters.pl.

Urządzając dom, rzadko poświęca się dużo uwagi dekoracji okien. Zazwyczaj decyzja pada na klasyczne rozwiązanie, to znaczy firanki oraz zasłony, które czasem zestawiane są dodatkowo z roletami. Aczkolwiek jest jeszcze inne mniej rozpowszechnione w Polsce rozwiązanie – nowoczesne okiennice dekoracyjne, czyli innymi słowy – shuttersy.

Shuttersy – nowinka w europejskich domach

Głównym atrybutem shuttersów (bądź też w spolszczonym zapisie – szatersów) jest to, że poziome lamele zainstalowane na tego rodzaju okiennicach ozdobnych ruszają się, tym samym można ustawiać je w różnych pozycjach, w zależności od zachcianek lokatorów. Wykonuje się je z płyt pilśniowych, z listw drewnianych, a także polichlorku winylu (PCV). Okiennice dekoracyjne shutters instaluje się z reguły na oknach, aczkolwiek bardzo dobrze sprawdzą się także na drzwiach garderoby. Shuttersy to wprawdzie dodatek na okna, który w europejskim budownictwie wykorzystuje się w dalszym ciągu okazjonalnie, ale większość z nas zapewne widziała je na ekranie telewizora bądź w kinie, bowiem te okiennice są często wykorzystywane na terenach z gorącym klimatem, czyli w południowych Stanach USA i w Nowej Zelandii.

Shuttersy nadają wnętrzom nadzwyczaj szykowny wygląd

Niezależnie od tego, że shuttersy okiennice ozdobne shutters wspaniale wyglądają, mają one też przydatne funkcje. Przy ich użyciu można w pasywny sposób regulować wykorzystanie promieni słonecznych: latem ograniczać nagrzewanie się wnętrz, a zimą – zatrzymać ciepłe powietrze na dłużej. Okiennice wewnętrzne pasują do różnych stylów aranżacyjnych i da się je założyć je na przeważającej większości okien. Wykonuje i montuje się je na zamówienie, co powoduje, iż są zdecydowanie kosztowniejszym rozwiązaniem aniżeli na przykład rolety. Shuttersy jednakże przydają pomieszczeniom nadzwyczaj luksusowy wygląd, zatem wpływają na podniesienie wartości nieruchomości. Warto także podkreślić, iż ustawienie lameli shuttersów jest regulowane bez stosowania łańcuszków, co rodzice małych dzieci czy posiadacze psów i kotów, które poplątać dyndające sznurki, uznają zapewne za dużą zaletę.

Nasze dane kontaktowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]