Elementy budowlane – dźwigary

Sprawdź, gdzie zamówić dźwigary, wejdź na https://sklep.abcszalunki.pl/akcesoria-do-szalunkow-stropowych/10-dzwigar-peri-okuwany.html

Szalunki to struktury niezastąpione na większości budów. Przy ich użyciu możliwe jest nadanie odpowiedniego kształtu murom wylewanym z betonu, a także przygotowanie w nich otworów na drzwi i okna. Szalunki okazują się także niezbędne przy budowie sufitów – wtedy ich kluczowym elementem są dźwigary. Bez ich zastosowania budowa obiektu wielopiętrowego byłaby niemożliwa. Dźwigary sprawiają, iż sufit nie zapada się natychmiast po wylaniu i może zastygnąć. Z jakich surowców wykonuje się dźwigary? Jak można je zdobyć?

Z jakich drzew produkowane są dźwigary?

Dźwigar wystawiany jest na potężne obciążenia, które sięgają kilkudziesięciu ton. W związku z tym jego fundamentalną cechą jest trwałość. W dużym stopniu wpływają na nią dwa czynniki – jakość wykonania i rodzaj wykorzystanych do tego surowców. Powinny one być właściwie wyselekcjonowane i wypróbowane pod kątem wytrzymałości na spore obciążenia. Najodpowiedniejszym surowcem jest lite drewno takich gatunków jak sosna, topola, buk i olcha. Nadzwyczaj ważne jest także poprawne pokrycie dźwigarów impregnatem, które ochroni je przed negatywnym oddziaływaniem wody, spoiw i innych płynnych chemikaliów wykorzystywanych na budowie – a więc czynników, które często zagrażają strukturze drzewa.

Dźwigary – można je wypożyczyć

Firmy, które regularnie parają się wznoszeniem wielopoziomowych budynków mają swoje dźwigary. Ich zakup i magazynowanie generuje jednak pewne wydatki. Szczęśliwie przedsiębiorstwa, które rzadko podejmują się zleceń tego rodzaju, mogą uniknąć wspomnianych przeszkód. Najlepszym rozwiązaniem dla nich jest skorzystanie z usług podmiotu, który świadczy usługi wynajmu dźwigarów oraz innych elementów konstrukcji szalunkowych.

Nasze dane kontaktowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]