Okna drewniane – ponadczasowa elegancja

Więcej o oknach drewnianych Limanowa na https://www.oknostol.com.pl/okna/okna-drewniane/.

Okna wykonane z drewna najczęściej preferowane są nie tylko ze względu na niezaprzeczalne walory estetyczne, ale także na ich trwałość. Ten ekologiczny materiał zapewnia piękny wygląd, który pozostaje niezmienny przez długie lata. Nie tylko jednak piękno jest istotną zaletą tego typu produktów. Jakie są pozostałe względy, dla których jest to dobry wybór, nawet jeśli ich koszt jest nieco wyższy aniżeli okien z PCV?

Okna drewniane – wysokie walory estetyczne

Każdy wielbiciel przedmiotów wykonanych z drewna, zwłaszcza tych mających związek z aranżacją domu, wskazuje na niepowtarzalny klimat, jaki buduje materiał ten. Można też decydować się na różne gatunki drewna, które mogą mieć różny wygląd, odcienie czy też inną fakturę, co stwarza ogromne możliwości aranżacyjne i można dzięki temu zaspokajać najróżniejsze gusta i oczekiwania. Drewno jest również niezaprzeczalnie ciepłe, kojarzy się z przytulnym domem, jest zatem doskonałym materiałem do produkcji różnych rodzajów elementów aranżacyjnych.

Pozostałe niebagatelne cechy okien drewnianych

Ten ekologiczny materiał daje bardzo duże możliwości jeśli chodzi o produkcję okien. Miewają one przeróżny wygląd oraz styl. Drewniane ramy można pokrywać dowolnymi farbami, a ponadto obrabiać, tworząc przepiękne kształty. Tylko drewno może być wykorzystywane do odnawiania zabytkowych budynków, doskonale sprawdza się także w domach osób chorujących na alergie. Nie wydziela żadnych chorobotwórczych substancji, a wręcz dobroczynnie wpływa na zdrowie mieszkańców, poprawiając klimat domu. Do tych zalet należy jeszcze dodać fakt, że istnieje dużo dobrych metod poprawiania żywotności okien z drewna, jak również fakt, że drewno jest materiałem w pełni ekologicznym, zarówno gdy wziąć pod uwagę jego pozyskanie, jak również utylizacji, który to proces jest bardzo łatwy i nie szkodzi ekosystemowi. Wszystko to sprawia, iż okna z drewna są bardziej godne polecenia niż okna wykonywane z syntetycznych materiałów.

Nasze dane kontaktowe:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]