Przydomowe baseny kąpielowe – relaks, sport i dekoracja

Szukasz basenów kąpielowych? Sprawdź www.baseny.kapielowe.pl

Basen kąpielowy niemal wszystkim kojarzy się z prestiżem, ale jest to też wielka wygoda, sposób na odpoczynek czy na uprawianie sportu. Na posiadanie basenu więc niewątpliwie warto się zdecydować, pamiętajmy jednak, by stawiać tylko na najlepsze rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, zbudowane oraz serwisowane przez profesjonalistów to pewność ich funkcjonalności i solidności.

Jakie baseny kąpielowe są dostępne na rynku?

Baseny można podzielić na baseny profesjonalne, przykładowo do ośrodków spa czy obiektów sportowych, a także baseny prywatne – wewnętrzne, przydomowe czy ogrodowe. Rozróżnienie na baseny zewnętrzne i wewnętrzne to drugie kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych potrzebne jest postawienie hali basenowej, która powinna spełniać określone warunki, na przykład dotyczące wytrzymałość materiałów budowlanych na chemię basenową bądź wilgotności powietrza. Wybranie profesjonalnej ekipy jest więc niezbędne do jego budowy.
Poza tym istnieje olbrzymia liczba typów basenów. Dostępne są przeróżne kształty: baseny prostokątne, płytkie brodziki, okrągłe czy ósemkowe czy podłużne baseny typu fast lane, doskonałe dla fanów pływania oraz zwolenników dbania o formę. Dostępne są również baseny o rozmaitych konstrukcjach, na przykład modele, które mają niecki w całości wpuszczane w ziemię czy też o obniżonym poziomie wody, co wygląda niezwykle atrakcyjnie.

Dodatki do basenów kąpielowych

Chcąc zmniejszyć koszty, przy projektowaniu i budowie basenu można wybrać proste rozwiązania, ale nie w każdym przypadku dodatkowe akcesoria są bardzo drogie. Pięknie prezentuje się na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, dzięki czemu uatrakcyjnia też halę basenową albo ogród. Doskonałym pomysłem w przypadku basenów zewnętrznych jest zadaszenie, które pozwala wydłużyć sezon kąpieli z 3 do aż 6 miesięcy, a ponadto chroni prywatność oraz gwarantuje bezpieczeństwo najmłodszych członków rodziny oraz zwierząt domowych. Jeżeli basen ma służyć przede wszystkim do relaksu, warto wybrać specjalne schody. Tego typu akcesoriów jest jednak dużo więcej – pewne podwyższają walory funkcjonalne basenu, inne zaś nadają mu bardziej ekskluzywny charakter.

Nasze dane kontaktowe:
Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]