Rodzaje i zastosowanie podpór szalunkowych

Zamów podporę stropową na sklep.abcszalunki.pl

Podpory stropowe to typ szalunków, bez których wzniesienie budynku byłoby niemożliwe. W jaki sposób są wykorzystywane? Dlaczego opłaca się wypożyczyć podpory szalunkowe?

Podpora stropowa – typy i jej przeznaczenie

Pośród szalunków odróżniamy podpory stropowe oraz deskowania ścienne i do wykopów. Ten pierwszy wariant wykorzystywany jest do podpierania stropów – z pomocą tego tymczasowego elementu konstrukcyjnego możliwe jest zalanie stropu betonem i stosowne jego uformowanie. Ważną funkcję pełnią też stoliki szalunkowe i drewniane dźwigary – niezbędne w czasie wykonywania robót budowlanych. Podpory szalunkowe wykonywane są ze stali ocynkowanej ogniowo lub malowanej i mają opcję regulacji wysokości, dzięki czemu można je stosować w wielu sytuacjach. Zazwyczaj na rynku można dostać podpory o zakresie od 1,6 do 3 metrów albo od 2 do 3,6 metra.

Podpory szalunkowe – wiodący producenci i możliwość wynajmu

Podpory stropowe cechują się dużą trwałością, są także proste w montażu, a możliwości wykorzystania ich w budownictwie są szerokie. Wśród wiodących producentów warto wymienić szalunki Altrad, podpory Peri, jak również części wykonywane przez firmy Pionart, Olan czy Hunnebeck. Na szczególną uwagę zasługują podpory Peri wyróżniające się przemyślaną konstrukcją, prekursorskimi rozwiązaniami oraz imponującą jakością. Podpory stropowe Peri są przystosowane do użytkowania nawet w ciężkich warunkach. Aktualnie sporo firm budowlanych decyduje się na wypożyczenie systemów szalunkowych – atrakcyjne ceny sprawiają, że usługi te zyskują na popularności. Wypożyczenie podpór stropowych to również oszczędność czasu.

Nasze dane kontaktowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]