Sklejka szalunkowa – rodzaje i zastosowanie

Jeśli chcesz kupić sklejkę Peri, koniecznie odwiedź ten adres

Deski szalunkowe to istotny komponent instalacji szalunkowych. Tę funkcję mogą pełnić zwykłe deski drewniane lub płyty wykonane z innego materiału, jednakże na ogół stosowana jest sklejka szalunkowa. Zadaniem szalunków jest nadanie formy wylewanego betonu – dzięki nim można więc wybudować budynki z murami wykonanymi z tego materiału. Szalunki mają również zastosowanie w budowlach murowanych, gdzie pozwalają na utworzenie otworów na stolarkę, czyli drzwi czy okna. Wyjaśniamy, z czego produkowana jest sklejka szalunkowa i co zrobić, jeżeli jej potrzebujemy, a nie chcemy kupić własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – z czego się ją wykonuje

Kiedyś w szalunkach na ogół używane były deski z litego drewna. Te jednakże były drogie, a jednocześnie nie posiadały wymaganych parametrów – przede wszystkim niezbyt dobrze radziły sobie z zawilgoceniem. Dlatego w dzisiejszych czasach wykorzystywana jest głównie sklejka szalunkowa. Wytwarza się ją z różnych gatunków drewna – z reguły z topoli, brzozy lub olchy. W ofercie producentów znajdują się przeróżnego typu sklejki szalunkowe. Jednym z nich są wersje wodoodporne, do których produkcji stosuje się kleje z żywicy mocznikowo-melaminowo-formaldehydowej. Inny popularny rodzaj to sklejka antypoślizgowa pokryta z obu stron powłoką perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – wynajmij, jeżeli nie możesz kupić

Firmy budowlane dysponują przeważnie swoją sklejką szalunkową wraz z modułami umożliwiającymi jej łączenie. Jeżeli jednak planujemy budowę domu lub garażu na własną rękę, nie ma potrzeby zakupu wszystkich elementów szalunków – możemy je wypożyczyć, np. w Małopolsce przez stronę ABCszalunki.pl. Poza samymi deskami szalunkowej, firma oferuje również wynajem innych akcesoriów potrzebnych do ustawienia szalunków – między innymi łączników oraz głowic.

Nasze dane kontaktowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]