Szalunki – systemy do łatwego montażu i demontażu

Sprawdź, gdzie nabyć szalunki tracone, wejdź na http://bit.ly/2IWj0xp

Szalunki, określane również deskowaniem, to chwilowe konstrukcje umożliwiające wznoszenie murów budynków. Zazwyczaj wykorzystuje się je w przypadku wylewania ścian betonowych – wówczas są one konieczne do tego, aby nadać im stosowny kształt i zapobiec rozlewaniu się kompozytu. Ponadto szalunki wykorzystuje się też w trakcie wznoszenia budynków murowanych, gdzie ich użycie umożliwia przygotowanie prześwitów na okna, drzwi i bramy. W tym artykule objaśniamy, z czego robi się współczesne szalunki i jak mogą znaleźć je inwestorzy.

Z jakich materiałów wykonane są szalunki?

Najdłużej znanym typem szalunków jest struktura sporządzona z grubych sklejek scalonych ze sobą gwoździami bądź desek drewnianych, która po rozebraniu może być wykorzystywana powtórnie. Demontaż takich szalunków jest jednakże kłopotliwy – wielu inwestorów i wykonawców wybiera zatem zastosowanie szalunków wielokrotnego użytku – struktur służących do szybkiego i nieskomplikowanego rozkładania bądź składania. Tego rodzaju szalunki mogą być wytworzone ze sklejki, metalu lub drewna, jak również łączyć w sobie 2 a nawet 3 materiały. Zwykle jednak korzysta się ze sklejki – głównie z takich rodzajów drewna jak topola czy brzoza, a strukturę scalają narożniki, belki, łączniki i głowice ze aluminiowe bądź stalowe.

Wypożyczenie szalunków – dla kogo?

Przedsiębiorstwa na co dzień zajmujące się pracami budowlanymi mają własne szalunki. Inaczej jest jednak w przypadku inwestorów indywidualnych, którzy zamierzają planujących wybudować pojedynczy obiekt i ekip, które zazwyczaj świadczą inne usługi. Zakup wszelkich elementów potrzebnych do wykonania szalunku byłby całkiem nieodpowiedzialny finansowo . Dużo mądrzejszym rozwiązaniem będzie wynajęcie szalunków.

Nasze dane kontaktowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]