Zalety ekologicznych domów drewnianych

Jeśli chcesz zamówić domy drewniane Kraków, koniecznie odwiedź ten adres

Jeszcze jakiś czas temu największą popularnością wśród mieszkańców naszego kraju cieszyły się domy murowane. Budowano na obszarze Polski domy z cegły kształtem przypominające zwykłe pudełka. Dzisiaj wiemy już, że nie są to zbyt dobre rozwiązania. W związku z tym z chęcią stawiamy na domy z drewna w klasycznym stylu. Wzorowane na tradycyjnym góralskim budownictwie mają naprawdę szereg zalet.

Ekologiczne domy drewniane: z jakiego powodu są przyjazne środowisku?

Domy z drewna od wielu lat traktowane są jako ekologiczne. Z czego to wynika? Przede wszystkim drewno jest surowcem odnawialnym. Wiele drzew rośnie wprawdzie niezwykle wolno, ale nie brak plantacji, na których sadzi się je właśnie z myślą o późniejszym zastosowaniu w budownictwie. Do tego drewno jest całkowicie biodegradowalne. Znaczy to, że nie pozostają po nim nawet drobne toksyczne odpady, które wpływałyby negatywnie na ekosystem. W domach drewnianych nie stosuje się surowców syntetycznych. Ze względu na doskonałe właściwości izolacyjne nie trzeba stosować styropianu, by takiego typu budynek ocieplić. Nie jest używana również papa. Dzięki temu domy z drewna w najmniejszym stopniu nie przyczyniają się do obniżenia kondycji otaczającego nas środowiska.

Ekologiczne domy drewniane – jakie jeszcze posiadają zalety?

Domy tego rodzaju doskonale wtapiają się w naturalne otoczenie. Doskonale prezentują w sąsiedztwie wiejskiego krajobrazu czy wysokich i niskich gór. Panujący w nich mikroklimat zapewnia bardzo dobre samopoczucie tym, którzy wprowadzili się do takiego domu. W domach drewnianych panuje odpowiedni poziom wilgotności powietrza. Jest ono też świetnie natlenione. Domy wykonane z drewna doskonale nadają się dla chorych na astmę, osób cierpiących na alergię i osób zmagających się z innymi chorobami układu oddechowego. Są trwałe i naprawdę piękne. Bez wątpienia zasługują na to, aby zdecydować się właśnie na nie.

Nasze dane kontaktowe:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]