Zalety okien drewnianych

Po więcej informacji o okna drewniane producent skieruj się tu

Okna drewniane przez lata były najczęściej wykorzystywanym typem okien. Potem zostały zastąpione przez modele wyprodukowane z PCV, jednak po latach na powrót zwracamy uwagę na ich atuty. Odpowiednio zrobione oraz konserwowane okna drewniane są w stanie bowiem posłużyć dłużej niż okna z PCV, przy czym ich zakup pochłonie porównywalną sumę. Oprócz tego w poszczególnych przypadkach ich wykorzystanie jest konieczne – niekiedy po prostu nie możemy postawić na jeden z bardziej nowoczesnych typów. Kiedy zatem należy je wybrać? Z jakich materiałów są produkowane?

Z jakich materiałów wykonuje się okna drewniane

Okna drewniane wytwarzane są jedynie z wyselekcjonowanych rodzajów drewna. Aktualnie najczęściej stosuje się sosnę, jesion i dąb. Ze względu na odporność na wilgoć oraz słońce, producenci stolarki okiennej coraz chętniej wykorzystują drewno egzotyczne – meranti, mahoń lub teak. Te drugie są nieco bardziej kosztowne, ale należy zdać sobie sprawę, że potrzebują rzadszych konserwacji oraz łatwiej radzą sobie w trudnych warunkach. Dla dużej liczby osób ich mocną stroną okazuje się także to, że nierzadko prezentują się ciekawiej niż modele wyprodukowane z europejskich gatunków drewna.

Kiedy postawić na okna drewniane?

Okna drewniane mogą być używane jako zamienniki produktów plastikowych – są w porównaniu z nimi mniej kosztowne, zaś sprawdzą doskonale. Okna drewniane, a w szczególności skrzynkowe, są też wykorzystywane w czasie rewitalizacji wiekowych budynków. Użycie pozostałych materiałów może wszak skutkować trudnościami w kontaktach z urzędem ochrony zabytków – grożącymi również dużymi grzywnami.

Nasze dane kontaktowe:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]