Badania psychologiczne kierowców – nie należy się ich obawiać

Potrzebujesz dowiedzieć się, kto ma w swojej ofercie badania psychologiczne Bielsko Biała? Na co czekasz? Koniecznie skieruj się na www.badaniabielsko.pl

Na sytuację na szosach w największej mierze rzutują umiejętności obsługujących poruszające się po nich auta. Naprawdę ważne okazuje się to w przypadku kierowców profesjonalnych – między innymi taksówkarzy oraz kierowców TIR-ów oraz komunikacji miejskiej. W ich sytuacji ważne są zarówno kwalifikacje, jak i predyspozycje psychiczne. Z tego względu przedstawiciele tych profesji zgodnie z prawem powinni regularnie przechodzić badania psychologiczne kierowców. Dobrze więc powiedzieć na ten temat parę zdań. Jak często muszą być wykonywane? Na czym opierają się tego rodzaju badania psychotechniczne? I, co najistotniejsze, jak możemy się do nich nastawić?

Czego oczekiwać na badaniach psychologicznych kierowców?

Badania kierowców powinny być przeprowadzane co pięć lat. Ta zasada nie obowiązuje z kolei kierowców, którzy skończyli pięćdziesiąt lat – muszą wszak przeprowadzać je co 30 miesięcy. Badania psychotechniczne kierowców przeprowadzane są przez psychologa w odpowiedniej poradni, który w pierwszej kolejności wykonuje badania osobowości. Mają one postać konwersacji z kierowcą, w trakcie której odpowiada on na pytania na temat wyborów w skrajnych przypadkach. Kolejna część badań psychotechnicznych kierowców to test na inteligencję, natomiast potem przeprowadzane są badania na odpowiednich maszynach, podczas których badana jest postrzeganie prędkości, podzielność uwagi umiejętność szybkiego reagowania i dostrzeganie w ciemności.

Jak przygotować się do badań psychotechnicznych kierowców?

Po ich przeprowadzeniu kierowca jest zapraszany na wizytę ze specjalistą, który w jej czasie powiadamia go, czy przeszedł badanie. Co istotne, musimy pamiętać, że nie dla wszystkich ich efekty okażą się pomyślne. Szanse na szczęśliwe zakończenie badań psychologicznych kierowców można jednak trochę podnieść. Jak? W internecie znajdziemy różne filmy prezentujące działanie maszyn, na których są przeprowadzane badania psychotechniczne – to doskonałe rozwiązanie, by wcześniej przekonać się, jak one działają.

Nasze dane kontaktowe:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: +48 608-315-680
E-mail: [email protected]