Chcesz zorganizować Wigilię w firmie? Zamów catering świąteczny

Skieruj się tutaj, żeby zamówić catering świąteczny Katowice.

Boże Narodzenie to czas, który spędzamy głównie z najbliższymi, lecz spotkania świąteczne odbywają się też w firmach. Nieraz kadra firmy aranżuje je sama, przynosząc własnoręcznie przyrządzone smakołyki, jednak w sporych przedsiębiorstwach ten schemat działania raczej sprawdza. Aby zatem pomóc sobie zadaniu planowania firmowych spotkań wigilijnych, zarówno dużych, jak i tych mniejszych, polecamy zamówić usługę cateringu świątecznego.

Catering świąteczny – tradycyjne potrawy i smakowite ciasta

Rzecz jasna, na bożonarodzeniowym stole muszą stać tradycyjne świąteczne smakołyki. To zwłaszcza ryby, np. chrupki filet z łososia albo karpia oraz zupy – koniecznie żurek i barszcz czerwony, a w niektórych regionach również zupa rybna. Na stole nie powinno zabraknąć też pierogów z grzybami i kapustą, które z reguły spożywane są razem z wymienionym już barszczem czerwonym. Firmowa impreza bożonarodzeniowa nie byłaby kompletna bez zimnych zakąsek, m.in. bez sałatki warzywnej albo ryby po grecku. Trzeba też zatroszczyć się o smakowity frykas na koniec spotkania. Na stół świąteczny polecamy makowiec, lekki sernik bądź kutię z rodzynkami.

Na co zwrócić uwagę catering świąteczny?

Planowanie Bożego Narodzenia w firmie trzeba zacząć z kilkunastodniowym wyprzedzeniem. Trzeba wyznaczyć datę spotkania i zestawić go z planem urlopów zatrudnionych. Pozwala to ściślej oszacować potencjalną liczbę gości imprezy, a tym samym ułatwi zamówienie optymalną liczbę porcji. Dobrze jest skonsultować z załogą menu i wespół zdecydować się na te propozycje z oferty firmy cateringowej, które wszystkim odpowiadają. Ważne jest także to, żeby mieć wiedzę czy ktokolwiek z zatrudnionych może mieć reakcję alergiczną, przykładowo na orzechy, które używane są w deserach, albo są w załodze firmy wegetarianie. Dla takich osób należy zamówić potrawy zgodne z dietą. Firmy cateringowe zajmujące się przygotowaniem potraw świątecznych przyjmują zamówienia przez większą cześć grudnia, lecz nie należy robić tego w ostatniej chwili.

Nasze dane kontaktowe:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]